LG Velvet Modeli, Avrupa ve Kuzey Amerika’da Satışa Çıkıyor

LG, birkaç yıl öncesine kadar rekabetçi akıllı telefon modelleri ile birlikte bu sektördeki en önemli aktörlerden biriydi. Ancak Çinli akıllı telefon üreticilerinin hızlı gelişimi ile birlikte bu durum devam etmedi ve LG için akıllı telefon konusunda gerileme dönemli başladı. Şirket yakın zamanda tanıttığı LG Velvet modeli ile birlikte bu sektörde yeniden bir şeyler yapmak istiyor.

Şirket son yıllarda dönemin şartlarına uygun tasarımlara sahip cihazlar piyasaya süremedi. Bu nedenle sıkıcı tasarımlara sahip modelleri birçok kişi daha yenilikçi tasarımlara tercih etti. Bu durumda LG’nin tanıttığı modeller istenilen ölçüde başarı gösteremedi, LG G serisi daha az çekici hale geldi.

LG, bu yıl bu sorunları anlamış olacak ki daha farklı bir tasarım anlayışı benimsemiş durumda. Şirket, eski G serisini bir kenara bıraktı ve LG Velvet isminde yeni bir akıllı telefon modeli piyasaya sürdü. Şirketin bu modeli gayet rekabetçi bir donanım ve oldukça modern bir tasarım anlayışı ile karşımıza çıkıyor. Ancak LG bu telefonda da bir noktada yanlış yaptı. Bu yanlış ise fiyatlandırma konusu oldu.

LG Velvet modeli, başlangıçta sahip olduğu sert tasarım hatları ile birlikte Güney Kore’de büyük bir ilgiye maruz kaldı. Akıllı telefonun fiyatı yüksek olmasına rağmen donanımsal olarak orta seviye olan Snapdragon 765G yonga setini gördük. Bu nedenle müşteriler bu donanım için belirlenen satış fiyatını yüksek gördüler ve memnun olmadılar.

Ancak tüm bunlara rağmen LG bu akıllı telefon modelinin şirketin dünya çapındaki popülerliğini daha ileriye götüreceğinden emin. Bu plan doğrultusunda şirket Velvet modelini daha geniş coğrafyaya ulaştırmak istiyor. LG, Velvet modelini şu anda Güney Kore’de satışa sunmuş durumda. Şirket önümüzdeki aylarda Avrupa ve Kuzey Kore’de de bu modeli satışa çıkartacak.

Avrupa bölgesinde bu ay listede yer alan ülkeler özellikle Almanya, İtalya, İspanya, Macaristan ve Polonya olarak belirlenmiş durumda. Türkiye’ye ne zaman geleceği veya gelip gelmeyeceği ise şu anda belirsiz. Akıllı telefonun Kuzay Amerika, Latin Amerika, Asya, Orta Doğu ve Afrika bölgelerine ise önümüzdeki haftalarda ulaşması bekleniyor.

LG Velvet Modeli Teknik Özellikleri:

 • Ekran: 6.8 inç, 1080 x 2460 piksel P-OLED
 • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 765G
 • RAM: 8GB
 • Depolama: 128GB
 • Ön Kamera: 16MP
 • Arka Kamera: 48MP birincil kamera, 8MP ultra geniş açılı kamera, 5MP makro kamera
 • Batarya: 4.300mAh, 30W kablolu hızlı şarj, 10W kablosuz hızlı şarj
 • Boyutlar: 167.2 x 74.1 x 7.9 mm
 • Ağırlık: 180g
 • İşletim Sistemi: Android 10
 • Renkler: Beyaz, Yeşil, Gri ve Gün Batımı

“LG Velvet Modeli, Avrupa ve Kuzey Amerika’da Satışa Çıkıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir