Lanolin Krem Ne İşe Yarar?

Lanolin krem pek çok farklı cilt rahatsızlığını iyileştiren bir kozmetik üründür. Hatta piyasadaki kozmetik ürünlerin pek çoğunda bulunan lanolin, bir krem içinde formüle edilmiştir. Eğer Lanolin krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Lanolin Krem Nedir?

Lanolin, kuru, ağrılı ve çatlamış cildi yumuşatma ve rahatlatma kabiliyeti nedeniyle binlerce yıldır kullanılmaktadır. Popülerliği 1900’lü yılların ortalarında zirveye ulaştı. Hala oldukça popüler olan lanolin kullanımı, önlemler ve kullanıcı deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Lanolin, koyun bezleri tarafından salgılanan bir balmumu olan yün yağından elde edilir. Lanolin koyun yünü hava koşullarından ve zorlu ortamlardan korur.

Lanolinin cildi temizlemeye ve nemini korumaya yardımcı olma yeteneği, onu kozmetik ve tıbbi kremlerde yaygın bir bileşen haline getirir. Ancak hassas kişilerde alerjiye neden olma potansiyeli potansiyel bir dezavantajdır.

Lanolinin kullanım için güvenli olması için sadece küçük bir yüzdede yağ asidi, nem, kül ve klorür içermesi gerekir. Alkali, amonyak, gliserin, vazelin veya diğer safsızlıklar olmamalıdır.

Lanolin, güçlü emülsifiye edici özelliklere sahiptir. Bu, lanolinin büyük yağ partiküllerini parçalayabildiği, bunları sulu bir fazla karıştırabildiği ve eşit şekilde dağıtabildiği anlamına gelir. Ayrıca emilime yardımcı olur. Bu özelliklerinden dolayı lanolin, kozmetik ve farmasötiklerde kullanılan malzemelerle iyi bir şekilde birleşir.

Lanolin ayrıca yatıştırıcı, temizleyici ve yağlayıcı özelliklere sahiptir. Bunlar, kremler ve merhemler için bir temel olarak tıbbi alanda yararlı kılar.

Lanolin Krem İcindekiler

Tamamen doğal olan bu kremin içerisinde HPA lanolin maddesi vardır.

Lanolin Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatları markalarına ve formlarına göre 20 lira ile 150 lira arasında değişir.

Lanolin Krem Ne İşe Yarar?

Lanolin, ultra saflaştırılmış ve hipoalerjenik olan tıbbi sınıf bir üründür yani ciltte çok az tahrişe neden olur. Lanolin, cildinizdeki su içeriğini artırır. Lanolinin hipoalerjenik, yatıştırıcı ve nemlendirici doğası, onu egzama ve diğer kuru cilt rahatsızlıkları için yararlı kılar.

Prematüre bebeklerin etkili bir cilt bariyeri yoktur. Altmış prematüre bebek üzerinde yapılan bir randomize çalışmada, bebekler iki hafta boyunca günde iki kez topikal lanolin tedavisi almıştır. Topikal lanolin deri yoluyla kaybedilen su miktarını, dermatitin şiddetini ve cildin dış tabakasındaki bakterileri azaltmıştır.

Yüz yetmiş üç prematüre bebekten oluşan dört haftalık ikinci bir çalışma, lanolin kullanımını yumuşatıcı krem ​​kullanımıyla karşılaştırdı. Lanolin tedavisi gören bebekler, dermatit semptomlarında daha büyük bir azalma gösterdi.

Lanolin, yara iyileşmesini destekleyen yeni cilt büyümesini artırmaya yardımcı olur. Bir çalışmada, cilt yaralarına uygulanan topikal lanolin, yeni cilt büyümesini önemli ölçüde artırdı. Bununla birlikte, lanolin ayrıca deri iltihabını da artırmıştır.

Travmatik göğüs uçları, emziren anneler için en yaygın sorunlardan biridir. Birçok çalışma lanolinin etkili bir göğüs ucu kremi olduğunu bulmuştur. Yüz yirmi altı emziren annenin katıldığı on dört günlük bir çalışmada lanolin, göğüs ucu ağrısını hafifletmede en terapötik kremler arasındaydı.

Kemoterapi, dudaklarda enfeksiyona yol açabilecek sorunlara neden olabilir. Altmış kemoterapi hastasının katıldığı bir çalışmada, lanolin kullananlar daha az dehidratasyon gösterdi. Ancak lanolin dudak ağrısını azaltmadı.

Lanolin, kuru göz ve kornea sıyrıklarının tedavisinde etkilidir. Kornea sıyrıkları, gözün dış tabakasının (kornea) çizildiği zamandır.

Yüz yirmi hastadan oluşan bir çalışmada lanolinin kornea üzerindeki koruyucu etkileri test edildi. Lanolin ve polietenin her ikisi de kornea aşınmalarını önlemiştir.

Lanolin Krem Faydaları

Lanolin krem, anneler ve doktorlar tarafından önerilen bir numaralı göğüs ucu kremidir. Klinik olarak test edilmiştir. Lanolin, emziren anneler için ağrıyan göğüs uçlarını yatıştırır ve korur.

Anne ve bebek için güvenlidir. Emzirmeden önce temizlemeye gerek yoktur. Anne ve bebekler için özel olarak tasarlanmış, yüzde 100 doğal ve hipoalerjeniktir. Koruyucu, paraben, koku veya aroma içermez.

Ağrıyan göğüs uçlarını rahatlatır. Yoğun, zengin krem, ağrıyan göğüs uçlarını yatıştırır ve korur. Klinik olarak kanıtlanmış ve ultra saf içeriğe sahiptir. Tek bileşenli lanolin krem, hiçbir katkı maddesi olmadan safsızlıkları gidermek için benzersiz bir saflaştırma sürecine sahiptir.

Emzirme için gereklidir. Hassas cildi yatıştırmak ve korumak için kullanabilirsiniz. Ellerinizi iyice yıkayın. Bezelye büyüklüğünde bir miktarı parmaklar arasında yumuşatın ve her beslemeden sonra veya gerektiği gibi tüm göğüs bölgesine uygulayın. Hassas göğüs uçlarını korumak için duştan önce uygulayın.

Aynı zamanda kurumuş ve çatlak topuklar, ayaklar, dirsekler, bacaklar ve kollar için kullanılabilir. Tüm vücudu nemlendirmek, yumuşatmak ve bakım yapmak için bu krem uygulanır.

Lanolin Krem Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Bu krem lanolin içerir. Lanolin veya bu ilacın içerdiği herhangi bir bileşene alerjiniz varsa bu kremi kullanmayın.
  • Bu kremi çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Doz aşımı durumunda, tıbbi yardım alın veya doktorunuzla iletişime geçin.
  • Bu kremi kullanırken aşırı duyarlılık geliştirme ihtimali vardır.
  • Bu kremi yutmayın. Bu krem harici ve cilt üzerinde kullanılmalıdır.
  • Faydalar risklerden ağır basıyorsa, hamilelik sırasında lanolin kremi dikkatli kullanın. Hayvan çalışmaları risk ve insan çalışmaları olmadığını ya da ne hayvan ne de insan çalışmaları yapılmadığını gösteriyor. Emzirme döneminde lanolin kullanımına ilişkin bilgi bulunmamaktadır. Hamile veya emziren hastalar, reçetesiz satılan ilaçları kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışmalıdır.

Lanolin Fort Krem Nasıl Kullanılır?

Bu krem, ultra saflaştırılmış ve hipoalerjenik tıbbi sınıf bir lanolin kremidir. Bu krem, kuru ciltler için yaygın olarak kullanılan bir üründür. Kuru dudaklar, göğüs ucu tahrişi ve kuru cilt için kullanılan lanolin kreminin birçok kozmetik versiyonu da vardır. Sıvı lanolin, lanolinin özelliklerini korur. Sıvı yayılabilirliği artırır ve ürünlerde daha kolay kullanılır.

Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi suyla ve sabunla yıkayın. Bu kremi etkilenen bölgeye uygulayın ve hafifçe ovalayın. Günde iki ya da üç kez bu kremi kullanabilirsiniz.

Lanolin Krem Yan Etkileri

Lanolin hassas hastalarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu, kullanımıyla ilgili endişelere neden olmuştur.

Öte yandan, bir çalışmada lanolinde belirgin bir alerjen olmadığı ve lanolinin zayıf bir tahriş edici olduğu tespit edildi. Yün balmumu elde etmekle uğraşan işçiler tarafından bildirilen tek bir alerji vakası olmamıştır. Bu önemlidir çünkü lanolin ile en fazla teması onlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir