Locafen Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Locafen krem genel olarak anal fissür gibi özellikle makatla ilgili rahatsızlıkları iyileştiren bir üründür. Peki Locafen krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Locafen Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Altizem-SR kapsül, Diltizem tablet, Diltiazem flakon ve Progor kontrollü salımlı mikropellet kapsül vardır.

Ürün detayı: https://www.ilko.com.tr/tr/urun-portfoyu/locafen-2-30-gram-krem

Locafen Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 22.54 liradır.

Locafen Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem anal fissür, anal çatlaklar ve hemoroid gibi cilt rahatsızlıkları tedavi etmek için uygulanan bir üründür. Ayrıca anal fissürün neden olduğu kaşıntıyı, şişliği ve tahrişi de gidermek için kullanılan bir kremdir.

Locafen Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem yukarıda bahsedildiği gibi anal çatlaklar, hemoroid yani halk arasında bilinen ismiyle basur ve anal fissür gibi rahatsızlıkları tedavi eden bir üründür.

Locafen Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin etken maddesi olan diltiazem veya bu kremdeki yardımcı bileşenlere karşı alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın.
  • Hamile bir kadınsanız bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
  • Emziren bir kadınsanız bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza bildirin.
  • Kalp rahatsızlığınız varsa bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
  • Yüksek tansiyonunuz varsa ve yüksek tansiyon için bir ilaç kullanıyorsanız bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
  • Diltiazem içeren başka ilaçlar kullanıyorsanız bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza bildirin. 
  • Bu kremi buzdolabında, doğrudan ısı ve ışıktan uzakta saklayın.
  • Bu kremi açıldıktan dört hafta sonra veya tüp üzerindeki son kullanma tarihinden sonra kesinlikle kullanmayın. Kullanılmayan kremleri yerel eczanenize iade edin veya güvenli bir şekilde atın.
  • Tüm ilaçlar gibi bu kremi de çocukların ve evcil hayvanların göremeyeceği ve ulaşamayacağı bir yerde saklayın.
  • Sizin rahatsızlığınız ile belirtileri benzer görünse bile ilacınızı başkalarıyla paylaşmayın.

Locafen Krem Kullanımı

Bu kremi mutlaka doktorunuzun talimatlarına göre uygulamanız gerekir. Hijyeni sağlamak için bu kremi kullanmadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Bu kremi etkilenen alana ince bir film tabakası halinde uygulayın ve hafifçe ovalayın. Bu kremi anüsün hemen içine ve çevresine doktorun talimatına göre nazik bir biçimde uygulayın. Bu kremi anüs bölgesine uygularken streç film ya da tek kullanımlık eldiven kullanabilirsiniz. Bu şekilde, bu kremi, etkilenen bölgeye çok daha rahat ve kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Bu kremi günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere veya doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Bu kremi kullanmadan önce bağırsaklarınızı boşaltmanız gerekir. Böylece bu krem, rektal doku ile mümkün olduğu kadar uzun süre temas halinde kalabilir.

Doktorunuz tedaviye ne kadar süreyle devam etmeniz gerektiğini size bildirecektir. Çoğu durumda bu altı ila sekiz hafta sürer. Belirtileriniz bu süre içinde çözülmediyse, daha ayrıntılı bir inceleme için doktorunuza geri dönmeniz gerekebilir.

Locafen Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçların, onları kullanan kişilerde meydana gelebilecek veya olabilecek potansiyel yan etkileri vardır. Bu kremi ​​kullanan kişiler tarafından bildirilen en yaygın yan etkiler arasında bu kremi uyguladığınız bölgede kaşıntı, ağrı veya makattan kanama ve baş ağrıları vardır. Baş ağrıları genellikle hafif olur ve basit ağrı kesicilerle tamamen iyileşir. Bu yan etkilerden herhangi biri geçmezse veya rahatsız ederse, lütfen eczacı veya doktorunuza danışın.

Bu kremi ​​kullanan kişiler tarafından bildirilen en yaygın yan etkiler arasında özellikle otururken veya yatarken ya da kalkarken sersemlik veya baş dönmesi vardır. Sersemlik hissetmeye başlarsanız, bu his geçene kadar oturun veya uzanın. Bu yan etkiler geçmezse ve devam ederse hemen doktorunuza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir