Lamisil Krem Ne İşe Yarar?

Lamisil krem genel olarak ciltteki mantar enfeksiyonlarını tedavi eden bir üründür. Eğer Lamisil krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Lamisil Krem Nedir?

Lamisil Krem (terbinafin) tırnak mantarı, pityriasis (tinea versicolor), saçkıran, kasık mantarı ve ayak mantarı tedavisi için reçete edilen cilde uygulanan antifungal bir ajandır. Bu krem, mantarların mantar hücrelerini çevreleyen ve onları bir arada tutan zarın önemli bir parçası olan sterol adı verilen kimyasalları yapma yeteneğine müdahale ederek etki eder. Bu, hücre zarını zayıflatır.

Lamisil Krem Eşdeğeri

Bu kremin eşdeğerleri arasında Corbinal krem, Corbinal dermal sprey, Corbinal tablet, Erbinol krem, Laminox krem, Laminox sprey, Laminox tablet, Lamisil sprey, Lamisil tablet, M-Furo Mant krem, Mikoday tablet, Mikonafin krem, Mycocur krem, Mycocur topikal sprey, Tekfin krem, Terafin topikal sprey, Terbisil krem, Terbonile krem ve Termycet krem vardır.

Lamisil Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 30.49 TL’dir.

Lamisil Krem İçeriği

Bu kremin aktif maddesi terbinafin hidroklorür adlı bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise sodyum hidroksit, benzil alkol, sorbitan stearat, setil palmitat, setil alkol, stearil alkol, polisorbat 60, izopropil miristat ve arıtılmış sudur.

Lamisil Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Corbinal krem, Corbinal dermal sprey, Corbinal tablet, Erbinol krem, Laminox krem, Laminox sprey, Laminox tablet, Lamisil sprey, Lamisil tablet, M-Furo Mant krem, Mikoday tablet, Mikonafin krem, Mycocur krem, Mycocur topikal sprey, Tekfin krem, Terafin topikal sprey, Terbisil krem, Terbonile krem ve Termycet krem vardır.

Lamisil Krem Neye İyi Gelir?

Bu ilaç, saçkıran, tırnak mantarı, ayak mantarı ve kasık mantarı gibi çeşitli mantar cilt enfeksiyonlarını gidermek ve iyileştirmek için kullanılır. Bu ilaç ayrıca, boyun, göğüs, kollar veya bacakların cildinin renginin açılmasına veya koyulaşmasına neden olan bir mantar enfeksiyonu olan pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt rahatsızlığını tedavi etmek için kullanılır. Terbinafin, mantarın büyümesini engelleyerek çalışan bir antifungaldir.

Lamisil Krem Faydaları

Bu krem ciltteki saçkıran, tırnak mantarı, kasık mantarı, ayak mantarı ve pityriasis (tinea versicolor) gibi ciltteki çeşitli mantar enfeksiyonları iyileştirmek için uygulanan bir üründür. 

Lamisil Krem Ne İşe Yarar?

Bir haftalık tedavi ile ayak mantarının iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Reçeteli dayanıklılık ile Lamisil krem semptomlarınızı hafifletir ve ayak mantarına neden olan mantarı öldürür. Ayak mantarı bulaşıcı bir mantar enfeksiyonudur. Sıcak, nemli koşulları seven (botlarınız veya ayakkabılarınızdaki gibi) belirli bir tür mantardan kaynaklanır. Ayak mantarı, ayağında kaşıntılı, kuru, çatlak cilde neden olur ancak semptomlar değişir. 

Ayak mantarı genel olarak beş kişiden bir kişiyi etkiler. Ayak mantarı, bu krem gibi antifungal tedavilerle iyileştirilebilir. Sadece sporcular değil, herkes ayak mantarına duyarlıdır. Bir  haftalık tedavi ile ayak parmakları arasındaki çoğu mantarı iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Ayak parmakları arasındaki mantarı  tedavisi için belirtildiği şekilde kullanıldığında iyileşme gösterir. Aynı zamanda ayak mantarının neden olduğu kaşıntı, yanma, çatlama ve pullanma semptomlarını hafifletir. Bunun dışında saçkıran, tırnak mantarı, kasık mantarı ve pityriasis (tinea versicolor) gibi mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için bu krem uygulanır.

Lamisil Mantar Kremi Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 30.49 liradır.

Lamisil Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. 
 • Bu kremi kullanırken diğer allilamin antifungallere (örneğin naftifin) veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.  Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek inaktif bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
 • Herhangi bir sağlık sorununuz varsa, bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın. 
 • Hamilelik sırasında bu ilaç sadece çok ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın. 
 • Bu ilacın diğer formları ağızdan alındığında anne sütüne geçer. Bu ilacın cilde uygulandığında anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Bu ilaç emzirme döneminde göğüs üzerinde kullanılmamalıdır. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.
 • Bu ilacı doktorunuzun talimatıyla alıyorsanız, doktorunuz veya eczacınız olası herhangi bir ilaç etkileşiminin farkında olabilir ve sizi bunlar için takip ediyor olabilir. İlk önce doktorunuza veya eczacınıza danışmadan herhangi bir ilacın dozunu başlatmayın, durdurmayın veya değiştirmeyin.
 • Bu ilacı kullanmadan önce, kullanabileceğiniz tüm reçeteli ve reçetesiz ilaçları, bitkisel ürünleri, özellikle ilaçlar hakkında doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu belge tüm olası etkileşimleri içermemektedir. Bu nedenle bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza kullandığınız tüm ürünleri söyleyin. Tüm ilaçlarınızın bir listesini yanınızda bulundurun ve listeyi doktorunuz ve eczacınız ile paylaşın.
 • Bu ilaç yutulduğunda zararlı olabilir. Yutma veya aşırı dozdan şüpheleniliyorsa, derhal bir acil servis ile iletişime geçin. 
 • Tüm düzenli tıbbi bilgileri ve laboratuar randevularını saklayın. Ayak mantarının tedavisi için bu kremi kullanıyorsanız ayağınıza tam oturan, nefes alan ayakkabılar giymeniz gerekir. Ayrıca ayakkabı ve çorapları günde en az bir kez değiştirin. 
 • Bu ilaç pityriasis tedavisinde kullanıldığında, normal cilt renginiz hemen geri dönmeyebilir. Tedavi tamamlandıktan sonra doğal cilt renginizin geri dönmesi birkaç ay alabilir.
 • Bir dozu kaçırırsanız, hatırladığınız anda onu kullanın. Bir sonraki dozun zamanı yaklaşıyorsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza devam edin. Yetişmek için dozu ikiye katlamayın.
 • Oda sıcaklığında 20-25 derece arasında ışık ve ısıdan uzakta saklayın. Buzdolabına koymayın.
 • Tüm ilaçları çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutun. 
 • İlaçları tuvalete atmayın veya talimat verilmedikçe bir gidere dökmeyin. Süresi dolduğunda veya artık gerekmediğinde bu ürünü uygun şekilde atın. Ürününüzü nasıl güvenli bir şekilde atacağınızla ilgili daha fazla ayrıntı için eczacınıza danışın.

Lamisil Krem Kullanımı

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Tedavi edilecek alanı temizleyin ve iyice kurulayın. Etkilenen bölgeye ve etrafına, genellikle ürün paketinde belirtildiği gibi günde bir veya iki kez ince bir tabaka halinde ilaç uygulayın. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Tedavi edilen alan elleriniz değilse kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın. Doktorunuz tarafından istenmedikçe bölgeyi sarmayın, örtmeyin veya bandajlamayın. İlacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza veya vajinanın içine uygulamayın. İlacı bu bölgelere alırsanız, bol su ile yıkayın. 

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe bu ilacı saç derisine uygulamayın. Tedavi dozu ve süresi tedavi edilen enfeksiyonun türüne bağlıdır. Daha sık uygulamayın veya belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Bu, yan etki riskini artırabilir, ondan en iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için, her gün aynı saatte kullanın. Belirtiler birkaç gün sonra kaybolsa bile, tam tedavi süresi bitene kadar bu ilacı kullanmaya devam edin. İlacı çok erken bırakmak enfeksiyonun geri dönmesine neden olabilir. Tam tedavi bittikten sonra durumunuz iyileşmeye devam edebilir. Enfeksiyonun tamamen iyileşmesi tedaviden sonra birkaç hafta alabilir. Durumunuz kasık mantarı ve saçkıran için iki hafta içinde ve ayak mantarı için dört hafta içinde kötüleşirse veya iyileşmezse doktorunuzu bilgilendirin.

Lamisil Krem Yan Etkileri

Uygulama yerinde yanma, tahriş veya kaşıntı meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin. Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmaya yönlendirdiyse, size faydasının yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur. 

Uygulama yerinde kabarcıklanma, şişme, sızma gibi beklenmedik ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin. Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, kızarıklık, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi, nefes almada güçlük gibi ciddi alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birini fark ederseniz derhal tıbbi yardım isteyin. Bu, olasıların tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir