iOS 14 Beta 6 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

Apple, bugün iOS işletim sisteminin yeni geliştirici beta sürümünü yayınladı. iOS 13.6 Beta 6 olarak yayınlanan bu güncelleme, Apple’ın yeni iPhone modelleriyle piyasaya süreceği iOS 14 güncellemesinin altıncı geliştirici sürümüdür. Bu yazımızda iOS ve iPadOS 14’ün altıncı beta sürümü ile gelen yeniliklere yakından bakacağız.

iOS 14 sürümünün altıncı beta güncellemesinde birçok hata düzeltmesi bulunuyor. Bir önceki beta güncellemesi ile bazı yenilikler sunulmuş olsa da altıncı beta güncellemesinde daha çok hata düzeltmelerine ve işletim sistemi optimizasyonlarına kafa yorulmuş gibi duruyor. Bildiğiniz gibi Apple, iOS 14 ile birlikte ana ekranı da işlevsel hale getiriyor ve widget özelliğini kullanıma sunuyor.

Apple’ın yeni nesil iPhone modelleri ile birlikte piyasaya süreceği iOS 14 sürümünde ana ekranı daha temiz bir görünüme kavuşturabiliyorsunuz. Yeni widget özelliğinin yanı sıra istemediğiniz uygulamaları saklayabiliyor ve hatta daha farklı bir ana ekran düzeninde sık kullanılan uygulamaların daha üst sıralarda yer almasını sağlayabiliyorsunuz.

Tüm bunların yanı sıra artık telefon ve FaceTime aramaları iPhone’unuzu kullandığınız sırada tüm ekranı kaplamıyor, üst bölümde bir uyarı kutucuğu şeklinde sizi uyarıyor. Siri de aynı şekilde seslendiğiniz zaman tüm ekranı kaplamak yerine alt bölümde bir baloncuk olarak sizi dinliyor. Bununla birlikte Mesajlar ve Sağlık uygulamaları başta olmak üzere Apple birçok yerleşik uygulamasında pek çok yeni özellik kullanıma sunuluyor.

iOS 14 Beta 6 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS beta güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor. Yeni iOS 14 Beta 6 geliştirici sürümünü cihazınıza kurabilmek için bir geliştirici profili yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemi, Apple’ın Developer Center web sitesi üzerinden gerçekleştirebilir ve kablosuz ağ üzerinden indirebilirsiniz.

“iOS 14 Beta 6 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir