Snapdragon 865 Plus 2020’nin Üçüncü Çeyreğinde Geliyor

Snapdragon 865 kullanan ilk telefonlar yavaş yavaş tanıtılmaya başladı ve devamı da geliyor. Yeni bir akıllı telefona ihtiyacınız varsa ve çok da acil değilde satın almadan önce bu haberi okumak isteyebilirsiniz. Bunun nedeni bu yıl tanıtılacak yeni bir yonga seti olan Snapdragon 865 Plus.

Yapılan bir sızıntı ile, Qualcomm‘un yılın üçüncü çeyreğinde bu işlemciyi tanıtacağı söylendi. Snapdragon 865 mobil platformunun daha gelişmiş bir sürümü olacak olan platformun isminin Snapdragon 865 Plus olacağı da açıklandı.

Bu bilgiler, Çin’de oldukça popüler bir sosyal platform olan Weibo üzerinden geliyor. Paylaşılan gönderide, Snapdragon 865 Plus’ın bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesinin planlandığı belirtildi. Ayrıca prototip modellerin de iki ay içinde satışa sunulacağı bu paylaşımda bahsedildi.

Snapdragon 865 Plus

Geçtiğimiz sene Qualcomm iki güçlü amiral gemisi işlemcileri piyasa sürdü. Bunlar Snapdragon 855 ve Snapdragon 855+ isimli işlemcilerdi. Snapdragon 835 ve Snapdragon 845’in Plus isimli varyantları yoktu. Ancak 2019 yılında da iki amiral gemisi işlemci tanıtmıştı Qualcomm. Bunlar Snapdragon 820 ve Snapdragon 821 idi.

CPU ve GPU normal varyanta göre daha yüksek çalışma hızına sahip olacaktır. İki yonga seti arasındaki temel farklar performans artışları olacaktır. Buna ek olarak Snapdragon 865+’ın entegre edilmiş bir 5G modeme sahip olarak sunulması gerçekten hoş bir sürpriz olacaktır.

Snapdragon 865+ tanıtıldığı zaman Xiaomi, OnePlus, Vivo, Nubia ve Black Shark gibi üreticiler yılın sonuna doğru tanıtacakları akıllı telefonlarda bu işlemciyi kullanacaklardır.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir