Armathene Krem Ne İşe Yarar?

Armathene krem farklı cilt sorunlarına iyi gelen ve her evde bulunması gereken bir ilaçtır. Eğer Armathene krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Armathene Krem Nedir?

Kuru cildi rahatlatmak, emzirme sırasında meme uçlarındaki çatlakları ve yaraları önlemek ve tedavi etmek, yanıkların ve kötü iyileşen yaraların iyileşmesini teşvik etmek için bu krem kullanılır. Bu krem, doktorunuz tarafından belirlenen diğer durumlar için de kullanılabilir. Bu krem bir yumuşatıcıdır. Bu kremin tam olarak çalıştığı bilinmiyor.

Armathene Krem Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 16.68 TL’dir.

Armathene Ne Kremi?

Genel olarak bu ürün kuru ciltleri, hasarlı ciltleri, çatlamış göğüs uçlarını ve yanıkları iyileştiren bir deri kremidir.

Armathene Krem Ne İçin Kullanılır?

Koenzim A, cilde derin nüfuz eden nemlendirici için önemlidir, epitelizasyonu uyarır, yara iyileştirici etkisi ve anti-enflamatuar etkisi vardır. Sadece D-Panthenol, L-Panthenol değil, D-Pantotenik asidin (B5 vitamini) provitaminidir. Cilde düzenli olarak uygulanan bu krem, kuru cildin nem içeriğini önemli ölçüde artırır.

Bu krem, yüzeysel yaraların iyileşmesini hızlandırır. Bu krem UV ışığı nedeniyle oluşan eritemi önler. Bu krem ayrıca dudak çatlaklarına, güneş yanıklarına, hafif yanıklara, cilt tahrişlerine, kuru veya çatlak ciltlere, kozmetik yüzünden oluşan cilt döküntülerine veya tıraş yüzünden oluşan deri döküntülerine, kimyasal peeling sonrası tedaviye, lazer yenileme sonrası tedaviye karşı korur. Bu krem, bebeklerde bebek bezi dermatiti önlemek ve tedavi etmek için etkilidir.

Armathene Krem Neye Yarar?

Bu ilaç kuru, pürüzlü, pullu, kaşıntılı cilt ve küçük cilt tahrişlerini örneğin bebek bezi döküntüsü, pişik, radyasyon tedavisinden kaynaklanan cilt yanıklarını tedavi etmek veya önlemek için bir nemlendirici olarak kullanılır. Yumuşatıcılar genel olarak cildi yumuşatan ve nemlendiren, kaşıntı ve dökülmeyi azaltan maddelerdir. Bazı ürünler örneğin çinko oksit ve beyaz vazelin çoğunlukla cildi tahrişine karşı korumak için kullanılır.

Kuru cilt, cildin üst tabakasında su kaybından kaynaklanır. Yumuşatıcılar ve nemlendiriciler, cildin üstünde ciltte suyu tutan yağlı bir tabaka oluşturarak çalışırlar. Petrolatum, lanolin, mineral yağ ve dimetikon yaygın yumuşatıcılardır. Gliserin, lesitin ve propilen glikol dahil olmak üzere nemlendiriciler suyu cildin dış tabakasına çeker. Birçok ürün ayrıca cilt hücrelerinin üst tabakasını bir arada tutan maddeyi (keratin) yumuşatan bileşenlere sahiptir. Yumuşatıcı bileşenler arasında üre, laktik, sitrik asit, glikolik asit gibi alfa hidroksi asitler ve allantoin vardır. Bu, ölü cilt hücrelerinin düşmesine yardımcı olur, cildin daha fazla suyu tutmasına yardımcı olur ve cildin daha pürüzsüz ve yumuşak hissetmesini sağlar.

Armathene Krem 30 G Nasıl Kullanılır?

Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam doz talimatları için ilaç üzerindeki etikete bakın. Bu krem ​​sadece harici kullanım içindir.

Bu kremi doğrudan etkilenen bölgelere günde bir veya iki kez veya doktorunuzun belirttiği şekilde uygulayın.

Etkilenen bölgeyi yıkayın ve tamamen kurulayın. İlacı eşit olarak dağılana kadar sürün ve hafifçe ovalayın. Bu kremi kullandıktan hemen sonra, elleriniz tedavi edilen bölgenin bir parçası değilse, ellerinizi yıkayın.

Bir doz kremi kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede kullanın. Bir sonraki dozunuzun zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Bir seferde iki doz birden kullanmayın. Bu kremin nasıl kullanılacağı hakkında sorularınız varsa doktorunuza danışın.

Bu ürünü belirtilen şekilde kullanın. Bazı ürünler kullanımdan önce baz gerektirir. Ürün paketindeki tüm talimatları izleyin. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bazı ürünlerin kullanılmadan önce çalkalanması gerekir. Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalamanız gerekip gerekmediğini görmek için etiketi kontrol edin. Cildin etkilenen bölgelerine gerektiği gibi veya etikette veya doktorunuz tarafından belirtildiği şekilde uygulayın. İlacı ne sıklıkta uyguladığınız, ürüne ve cildinizin durumuna bağlıdır. Kuru elleri tedavi etmek için, ellerinizi her yıkadığınızda ürünü gün boyunca uygulamanız gerekebilir.

Bu ürünü bebek bezi döküntülerinin ve pişiğin tedavisine yardımcı olmak için kullanıyorsanız, kullanmadan önce bebek bezi alanını iyice temizleyin ve ürünü uygulamadan önce alanın kurumasını bekleyin.

Bu ürünü radyasyon cilt yanıklarını tedavi etmek için kullanıyorsanız, radyasyon tedavisinden önce markanızın uygulanıp uygulanamayacağını öğrenmek için radyasyon personeli ile görüşün.

Doğru kullanım için etiketteki tüm talimatları izleyin. Sadece cilde uygulayın. Etiket veya doktorunuz aksini yönlendirmediği sürece gözleriniz, ağzınızın içi, burnunuzun içi ve vajinal veya kasık bölgesi gibi hassas bölgelerden kaçının. 

Etiketi, ürünü uygulamamanız gereken herhangi bir alan veya cilt türü hakkında talimatlar için kontrol edin. Yüzünüzde, hasarlı, çatlamış, kesilmiş, tahriş olmuş ve kazınmış cilde veya yakın zamanda tıraş olmuş cildin herhangi bir bölgesine bu kremi uygulamayın. Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışın.

En iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Çoğu nemlendiricinin iyi çalışması için suya ihtiyacı vardır. Ürünü banyo veya duştan sonra cilt hala nemliyken uygulayın. Çok kuru ciltler için doktorunuz ürünü kullanmadan önce bölgeyi ıslatmanızı isteyebilir. Uzun, sıcak suda veya sık yıkanma kuru cildi daha da kötüleştirebilir.

Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın.

Armathene Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında karın ağrısı, kurdeşen, soluk alma güçlüğü, yüz, ağız, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik vardır. Bu yan etkilerden herhangi birisi ile karşılaşırsanız hemen ilacı kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir