HTC Desire 20 Pro Modeline Ait Bazı Detaylar Ortaya Çıktı

Yaklaşık olarak yedi yıl önce, HTC Android akıllı telefon sektöründe en önemli üreticilerden biri konumundaydı. Şirket, alüminyum alaşımlı yaıpı ve ultra piksel konseptini kullanan ilk şirket olma başarısını göstermişti. Ancak Çinli rakiplerin hızlı ve güçlü yükselişi karşısında rekabetçi ürünler sunamadı. HTC, hala pazarda var olabilmek için mücadele etmeye devam ediyor. Şirketin HTC Desire 20 Pro isminde bir cihaz üzerinde çalıştığı belirtiliyor ve şirketin bu modeline ait bazı detaylar ortaya çıkmış durumda.

Ortaya çıkan bu bilgiler HTC akıllı telefonlar söz konusu olduğunda güvenilir bilgiler sunan bir kaynak olan “LlabTooFeR” tarafından geliyor. Bu kaynak, cihazın “Bayamo” kod adına sahip olduğunu ve HTC Desire 20 Pro adıyla piyasaya sürüleceğini belirtiyor.

Cihazın ön kısmında ise OnePlus 8 benzeri bir tasarım göreceğiz gibi duruyor. Yani kısacası 2020 model bir akıllı telefonun tasarım çizgilerini bu cihazda da görebileceğiz. Arka tarafta Mi 10 modelindekine benzer şekilde bir kamera kurulumu ve ön tarafta da sol üst köşede bir kamera deliği karşımıza çıkabilir. Cihazda 3.5mm kulaklık girişinin de olacağı belirtiliyor.

GeekBenck testinde orta sınıf özelliklere sahip Desire 20 Pro isimli bir akıllı telefon görüldü. Bu skorlar orta sınıf bir cihazdan beklenildiği gibi, ne eksik ne fazla. Test skorunda yer alan cihaz bilgilerinde 2020 yılındaki bir model için biraz eski kalan Snapdragon 665 yonga setini görüyoruz. Cihazda 6GB RAM bulunurken işletim sistemi ise Android 10 olarak karşımıza çıkıyor.

HTC tarafından 2020 yılında orta sınıf bir cihaz sunmak akıllıca olabilir. Dikkat çeken bir diğer detay ise Desire 20 Pro isimli bir model var ise bunun bir de standart modelinin olacak olmasıdır. İlerleyen zamanlarda bu standart modeli de görebiliriz.

“HTC Desire 20 Pro Modeline Ait Bazı Detaylar Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir