LG, 34 Bin Dolarlık Dünyanın En Büyük 8K OLED Televizyonunu Tanıttı!

LG, kısa bir süre önce dünyanın en büyük 8K OLED televizyonunu piyasaya sürdü. Hem büyük hem de yüksek çözünürlüklü olunca fiyat konusunda da oldukça yüksek bir etikete sahip. LG tarafından tanıtılan bu televizyon 88 inç boyutuna sahipken 8K çözünürlük ile oldukça etkileyici bir deneyim sağlıyor. Cihazın Haziran 2020’de belirli bölgelerde satışa sunulması planlanıyor.

LG’nin 8K OLED modeli ZX serisinin bir parçası olarak geliyor. Televizyon, 88 inç ve 77 inç olmak üzere iki boyutta satışa sunulacak. Her iki boyuttaki modelde 8K desteği olacak. Güney Koreli teknoloji devi LG, bu ekranların 4K ekranlara göre dört kat daha fazla piksel yoğunluğuna sahip olduğunu belirtiyor. Bu sayede oldukça keskin görüntüler sunabiliyor. Ancak tüm bu özelliklere ulaşabilmeniz için oldukça yüksek miktarda parayı da gözden çıkarmanız gerekiyor.

Şu anda televizyonda standart olarak izleyebileceğiniz 8K içerikler ne yazık ki mevcut değil. Ancak bu tür televizyonlar yaygınlaştıkça 8K içeriklerin de sayısı gitgide artacaktır. LG, 8K TV ile 4K TV’lere kıyasla marjinal bir görüntü kalitesi sunuyor. Bu kalite farkını ekrana yakınlaştığınız zaman görüntünün daha keskin olduğunu görerek anlayabilirsiniz.

Dünyanın En Büyük 8K OLED Televizyonunun Fiyatı

Şimdi gelelim bu malum cihazın dudak uçuklatan fiyatına. 88ZXPJA model numarasına sahip olan 88 inçlik model yaklaşık olarak 34.676 Dolar fiyat etiketi ile satılacak. 77ZXPJA model numaralı 77 inçlik model ise yaklaşık olarak 23.430 Dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Fiyatı gibi LG 8K TV’nin tasarımı da oldukça etkiliyor. Televizyon, oldukça ince bir form faktörüne sahip. Bu sayede duvara monte ettiğinizde adeta bir tablo gibi durabilir. Buna ek olarak cihaz özel bir stand ve LG ThinQ ses asistanı ile birlikte geliyor. Ses konusunda ise cihaz, sinematik bir deneyim yaşayabileceğinizi iddia ettiği birinci sınıf 60W hoparlörlerle beraber sunuluyor.

Diğer özelliklerden bahsetmek gerekirse 8K OLED TV’de HDM 2.1 girişi yer alırken bu giriş 8K 120FPS’e kadar çıkış sağlayabiliyor. Bunun yanında ekran koruması ile ilgili önlemlere ek olarak bir Gen 3 AI işlemci teknolojisi de cihazda kullanılıyor. Bu özel işlemci görüntünün kalitesini artırırken genel gürültüyü de azaltıyor.

“LG, 34 Bin Dolarlık Dünyanın En Büyük 8K OLED Televizyonunu Tanıttı!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir