Google Pixel 5, Bir Amiral Gemisi Telefon Olmayabilir

Son yıllardaki tüm Nexus ve Pixel markalı telefonlar, en güçlü donanımlar ile piyasaya sürüldüler ve diğer amiral gemileri ile yarışabildiler. Örnek vermek gerekirse geçen yılki Pixel 4 modeli, Qualcomm’un o zamanki en yeni ve en güçlü yongası olan Snapdragon 855 ile gelmişti. Ancak görünen o ki Pixel 5 veya yeni cihazın ismi ne olacaksa bu sefer en güçlü donanımlar ile gelmeyebilir.

Bununla birlikte, 9to5Google tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda Pixel 4a modeli için geliştirilen bir Google Kamera uygulamasına erişilebildiğini öğrendik. Bu uygulamadan dolayı Google’ın stratejisini değiştirdiğini düşünebiliriz.

Paylaşılan bu bulgu, uygulamada bulunan ve “photo_pixel_2020_config”den bahsedildiği bir kod parçasına dayanmaktadır. Geçen yıl Pixel 4 modelinin kodunun “photo_pixel_2019_config” olarak adlandırıldığı göz önüne alındığı zaman, Pixel 5’e atıfta bulunulduğu açık bir şekilde görülüyor. Ayrıca “Bramble” ve “Redkin” kod adlarına sahip iki farklı cihaza atıfta bulunulduğunu da belirtiyorlar.

Pixel 5 Kamera Uygulaması Bir Amiral Gemisi Modele İşaret Etmiyor

Her iki modelin de 5G bağlantı teknolojisini desteklemesine rağmen Qualcomm’un en güçlü yonga seti yerine Snapdragon 765G yongasını kullanılacağı düşünülüyor. Bununla birlikte, bu yılki Pixel 5 ve Pixel 5 XL’nin diğer ileri teknoloji akıllı telefonlarla rekabet etmeye çalışmadığı konusunda güçlü bir olasılık olduğu sonucuna varıldı.

Google’ın neden Qualcomm’un en güçlü yonga seti olan Snapdragon 865’i kullanmak istemediğini bilmiyoruz. Ancak belki de şirket orta sınıf akıllı telefonların, özellikle bugünkü amiral gemilerinin fiyatı göz önüne alındığında çok daha iyi sattığını fark etmiş olabilir.

Ancak her durumda ortada herhangi bir resmi bir şey bulunmuyor. Resmi duyuru gerçekleşene kadar bekleyeceğiz ki bu muhtemelen sonbahara kadar sürecektir. Gelecek ürünlerle alakalı şeylerde Google’ın pek de geleneksel olmadığını belirtmek gerekir. Ortaya çıkan sızıntılar ve bilgiler ışığında yaklaşan cihazın Pixel 4a olma olasılığı yüksek görülüyor. Akıllı telefonun özellikleir ve tasarımı fiyatı ortaya çıkarıyor. Ahize tasarımı söz konusu olduğunda ise selefi ile aynı özellikleri gösteriyor.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir