Fucibest Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Fucibest krem, fusidik asit içeren ve çeşitli cilt hastalıklarını tedavi eden bir ilaçtır. Peki Fucibest krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Fucibest Krem Nedir?

Fusidik asit içeren fucibest krem antibiyotikler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Belirli bakteri türlerinin neden olduğu çeşitli cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu tür enfeksiyonlar arasında impetigo ve yanıklara veya tahriş olmuş ciltteki ikincil enfeksiyonlar (deri yaralandıktan sonra gelişen enfeksiyonlar) yer alabilir. İmpetigo, yanıklar, derideki ikincil enfeksiyonlar ve yaralı cildi tedavi etmek için uygulanır.

Fucibest Krem Muadili

Stafine Krem, Fucidin Krem, Fucidin Pomad, Fucidin Film Tablet, Fucidox Pomad, Fucidox Krem, Fucitec Pomad, Fucitec Krem, Fucitec Film Kaplı Tablet, Fusidas Krem, Fusinat Film Tablet, Fusix Derma Pomad, Fusix Derma Krem, Robisid Film Tablet, Stafine Pomad, Stafine Film Tablet, Stafine Infüzyon İçin Toz ve Çözücü Içeren Flakon ve Tiremix Krem bu ilacın muadilleridir.

Fucibest Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 19.16 liradır.

Fucibest Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, antibiyotik adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Bu üründeki antibiyotiğe fusidik asit denir. Bu krem, enfeksiyonlara neden olan mikropları ve bakterileri öldürerek çalışır. Staphylococcus aureus adlı bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Fucibest Yanık Kremi Faydaları

Bu krem iki farklı ilaç türü içerir. Bir ilaca fusidik asit denir. Bu bir tür antibiyotiktir. Diğer ilaca hidrokortizon asetat denir. Bir tür kortikosteroiddir. Bu iki ilaç aynı anda farklı şekillerde etki eder. Bu krem enfeksiyonlara neden olan mikropları (bakterileri) öldüren antibiyotik olarak çalışır. Kortikosteroid olarak çalışan bu ilaç herhangi bir şişliği, kızarıklığı veya cildinizin kaşınmasını engeller. Bu krem derinin iltihaplandığı durumlar (egzama veya dermatit) ve ayrıca mikroplarla (bakteriler) enfekte olan cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Fucibest Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Fusidik aside karşı alerjiniz varsa (aşırı duyarlıysanız) bu kremi kullanmayın.
 • Bu kremin etken maddelerine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa (aşırı duyarlıysanız) bu kremi kullanmayın.
 • Mikroplar (bakteriler) artık antibiyotik tarafından öldürülmeyeceği için bu kremi uzun süre kullanmayın.
 • Gözünüze zarar verebileceğinden bu kremi gözünüze sokmaktan kaçının.
 • Başka bir ilaç alıyorsanız veya yakın zamanda aldıysanız, lütfen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Buna reçetesiz satın aldığınız ilaçlar veya bitkisel ilaçlar dahildir.
 • Hamileyseniz veya hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız bu kremi kullanmadan önce lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışın. 
 • Bu krem, emziren kadınlar tarafından kullanılabilir.
 • Bu, kremin kullanıldığı yerde kontakt dermatit gibi cildinizde ısı ve şişlikle birlikte kaşıntılı kırmızı bir kızarıklığa neden olabilir.
 • Ayrıca gözlerde ve mukoza zarında (örneğin ağız, burun ve kulaklar) tahrişe neden olabilir.
 • Bu, kremin kullanıldığı yerde cildinizde ısı ve şişlik ile birlikte kaşıntılı bir kızarıklığa neden olabilir.
 • Bu ilacın içeriğinde bulunan maddelerden herhangi biriyle ilgili endişeleriniz varsa lütfen doktorunuza danışın.

Fucibest 2 Krem Nasıl Kullanılır?

Etkilenen bölgeye yedi ila on dört gün boyunca günde iki ila üç kez küçük bir miktar uygulayın. Doktorunuz sizi lezyonu gazlı bezle örtmeniz için yönlendirdiyse, ilacı günde sadece bir veya iki kez uygulamanız istenebilir. İlaç yüze uygulanıyorsa gözlerden kaçınmaya özen gösterin.

Vücut ağırlığı, diğer tıbbi durumlar ve diğer ilaçlar gibi birçok şey bir kişinin ihtiyaç duyduğu bir ilacın dozunu etkileyebilir. Doktorunuz burada listelenenlerden farklı bir doz önermişse, doktorunuza danışmadan ilacı kullanma şeklinizi değiştirmeyin.

Bu ilacı aynen doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız önemlidir. Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi sabun ve suyla iyice temizleyin. Ardından ince bir tabaka halinde cildinize uygulayın ve hafifçe ovalayın.

Bu ilacı uygulamayı unutursanız, hatırladığınız anda uygulayın. Bir sonraki başvurunuzun zamanı neredeyse gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve düzenli programınıza devam edin. Kaçırılan bir dozu telafi etmek için çift doz uygulamayın. Bir dozu atladıktan sonra ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz, tavsiye için doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bu ilacı oda sıcaklığında saklayın ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayın. Bu ilacı tüpü açtıktan sonraki üç ay içinde atın.

İlaçları atık suya (örneğin lavabonun altına veya tuvalete) veya evsel çöplere atmayın. Eczacınıza artık ihtiyaç duyulmayan veya son kullanma tarihi geçmiş ilaçların nasıl atılacağını sorun.

Fucibest Krem Yan Etkileri

Birçok ilaç yan etkilere neden olabilir. Bir yan etki, bir ilaca normal dozlarda alındığında istenmeyen bir tepkidir. Yan etkiler hafif veya şiddetli, geçici veya kalıcı olabilir. Kızarıklık, kurdeşen, şişme, kızarıklık ve kaşıntı dahil olmak üzere uygulama yerinde alerjik reaksiyon, karın krampları, nefes almada güçlük, bulantı ve kusma veya yüzde ve boğazda şişme), uygulama alanında hafif tahriş, ağrı (sadece derin bacak ülserlerine ilaç uygulandığında), cilt kabarması ve bir göz enfeksiyonunun semptomları (örneğin kırmızı gözler, kaşıntılı gözler, göz akıntısı, göz kapaklarında veya kirpiklerde kabuklanma) gibi yan etkiler bu ilacı alan herkes tarafından görülmez. Yan etkiler konusunda endişeleriniz varsa, bu ilacın risklerini ve faydalarını doktorunuzla tartışın.

Bu yan etkiler, bu ilacı alan kişilerin en az yüzde 1’i tarafından bildirilmiştir. Bu yan etkilerin çoğu yönetilebilir ve bazıları zamanla kendiliğinden kaybolabilir.

Bu yan etkilerle karşılaşırsanız ve şiddetli veya rahatsız edici ise doktorunuza başvurun. Eczacınız, yan etkilerin yönetimi konusunda size tavsiyelerde bulunabilir.

Bazı kişiler listelenenlerin dışında yan etkiler yaşayabilir. Bu ilacı alırken sizi endişelendiren herhangi bir belirti fark ederseniz, doktorunuza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir