Expigment Krem Ne İşe Yarar?

Expigment krem farklı cilt sorunlarını tedavi eden ve semptomlarını iyileştiren bir üründür. Peki Expigment krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Expigment Krem Nedir?

Bu kremin etken maddeleri hidrokinon, avobenzon ve kafur adlı maddelerdir. Bu krem, cildi beyazlatan, parlatan ve aydınlatan bir üründür. Cilt beyazlatıcı bu krem, ciltteki koyu lekeleri giderir.

Yaşlılık lekeleri, doğum lekeleri, güneş lekeleri, hamilelik lekeleri, çiller ve koyu lekeleri tedavi eden bu kremin yanında güneş kremi kullanmak da önemlidir. Ciddi yan etkileri bilinmemekle birlikte hafif kaşıntı, kızarıklık, kuruluk veya yanma meydana gelebilir. Bazı durumlarda uzun süreli kullanım bunun yerine hiperpigmentasyona neden olabilir.

Expigment Kreminin Fiyatı 

Bu kremin güncel fiyatı 13.56 TL’dir.

Expigment Krem Ne İşe Yarar?

Expigment krem genel olarak koyu lekelerin, hiperpigmentasyonun ve melazmanın aydınlatılmasına ve solmasına yardımcı olur. Asitler, daha parlak cildi ortaya çıkarmak için koyu lekeleri nazikçe soyar. Bu ürün günde bir veya iki kez kullanılabilir.

Bu krem, belirtildiği şekilde kullanıldığında dört hafta içinde etkili sonuçlar verir. Diğer hidrokinon ürünlerinden ve melazma tedavi kremlerinden daha etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Bu formül hidrokinon, salisilik asit, azelaik asit, laktik asit ve C vitamini içerir. Bu kremi dört hafta boyunca kullanın ve koyu lekelerin solduğunu ve cildinizin çok daha pürüzsüz ve hatta tonda olacağını fark edeceksiniz.

Bu krem ciltteki koyu lekeleri giderir. Yaşlılık lekeleri, doğum lekeleri, güneş lekeleri, hamilelik lekeleri, çiller ve koyu lekeleri iyileştirir.

Expigment Krem Faydaları

Bu krem hamilelik, doğum kontrol hapları, hormon ilaçları veya cilt hasarının neden olduğu hiperpigmentasyon, melazma, yaşlılık lekeleri, doğum lekeleri, hamilelik lekeleri, çiller, güneş lekeleri ve koyu lekeler gibi koyu cilt lekelerini aydınlatmak için kullanılır. Bu ilaç, ciltte renk değişikliğine neden olan süreci bloke ederek çalışır.

Expigment Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, bu kremin aktif maddelerine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza belirtin. Bu krem, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek inaktif bileşenler (sülfitler gibi) içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu kremi kullanmadan önce, başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza belirtin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek inaktif bileşenler (sülfitler gibi) içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi, özellikle astım, egzama ve sedef hastalığı gibi diğer cilt rahatsızlıkları hakkında bilgi verin.
  • Hamilelik sırasında bu ilaç sadece açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Expigment Kremi Nasıl Kullanılır?

Ürün paketindeki tüm talimatları uygulayın veya doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Kullanmadan önce, bu ilacın az bir miktarını cilt bölgesine uygulayın ve bölgeyi herhangi bir ciddi yan etki için yirmi dört saat içinde kontrol edin. Test alanında kaşıntı, kırmızı, kabarıklık veya kabarma ise bu ürünü kullanmayın ve doktorunuza danışın. Sadece hafif bir kızarıklık varsa, bu ürünle tedavi başlayabilir.

Bu ilacı, genellikle günde iki kez veya doktorunuzun önerdiği şekilde cildin etkilenen bölgelerine uygulayın. Bu ilaç sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Yanlış kullanılırsa istenmeyen cilt renginin açılması meydana gelebilir. Bu ürünü gözlerinize veya burnunuzun veya ağzınızın içine sokmaktan kaçının. Bu krem yanlışlıkla bu bölgelerle temas ederse bol su ile yıkayın.

Bu ilaç, tedavi edilen cilt bölgelerini güneşe daha duyarlı hale getirebilir. Uzun süre güneşe maruz kalmaktan, solaryumdan ve güneş ışığından kaçının. Dışarıdayken bir güneş kremi kullanın ve cildin tedavi edilen bölgelerine koruyucu giysiler giyin.

Bu kremden en iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatlerde kullanın. Durumunuz iki ay sonra devam ederse veya kötüleşirse doktorunuzu bilgilendirin.

Expigment Kreminin Yan Etkileri Nelerdir?

Hafif yanma, batma, kızarıklık ve kuruluk bu kremi kullanırken meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Doktorunuz bu ilacı reçete etmişse, size sağlayacağı yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Kabarma, cilt çatlaması, cildin mavi-siyah renge dönüşmesi ve rengin koyulaşması gibi olası olmayan ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, ciltte kızarıklık, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı gibi alerjik reaksiyon belirtileri olursa hemen ilacı kullanmayı bırakın ve acil olarak bir doktora başvurun.  Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir