Elektronik Sigara Hakkında

Elektronik sigara, doğru kullanıldığı taktirde nikotin alışkanlığını azaltan bir yöntem olarak da tanımlanabilir. E sigara modellerini seçerken de onay almış olan kaliteli ürünlerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Özel bir mekanizmaya sahip olan bu sigara çeşitleri, farklı bir kullanım özelliğine de sahiptir. Dolayısıyla bu cihazları satın almadan önce kullanım özelliklerine de mutlaka göz atılması ve ona göre bir tercihte bulunulması önemlidir.

E – sigara çeşitlerinin bir kısmı belli oranlarda nikotin içermektedir. Aynı zamanda bu ürünlerin farklı aromalı çeşitleri de bulunmaktadır. İşte, e – sigara teknolojisi hakkında bilinmesi gereken bazı detaylar:

Elektronik Sigara Nedir?

E sigara likit olarak tüketilen ve özel bir cihaza sahip olan bir teknolojik üründür. Nikotin ihtiyacını önemli ölçüde karşılayan bu cihazların farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Uzun zamandır tüm dünyada kullanılan bu ürünlerin normal tütün ürünlerinden çok fazla farkı bulunmaktadır. Bu yüzden de bu cihazları kullanmadan önce bazı detayların bilinmesi büyük önem taşır.

E – Sigaranın Özellikleri Nelerdir?

Elektronik sigara, likit bir maddenin yardımı ile insanların nikotin ihtiyacını karşılamasına yardımcı olmaktadır. Günümüzde pek çok alanda satışa sunulan bu cihazlar, ancak kaliteli markaların imzası varsa satın alınmalıdır. Bazı özellikleri ile ön plana çıkan bu cihazların en temel ve bilinmesi gereken özelliklerine yakından bakılabilir.

1-      Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

E – sigara, pille ya da şarj ile çalışan bir cihaza sahiptir. Bu cihazın özel bir bölmesi de nikotin içeren bir sıvı yerleştirilir. Bu sıvı maddenin ısı ile teması sonucunda ortaya bir buhar çıkmaktadır. Bu buhar da nikotin ihtiyacını karşılayan bir buhardır ve içe çekilmesi gerekir. Aynı şekilde bu sistem elektronik nargileçeşitleri için de geçerlidir.

2-      E – Sigara Markaları ve Çeşitleri

Dünyada ve Türkiye’de pek çok e – sigara markası mevcuttur. Bu markaların da arasında başta Juul elektronik sigara olmak üzere SMOK, Voopoo, Geekvape ve Vaporesso gibi markalar da yer alır. Bu markaların satışı Türkiye sınırları içerisinde smok.net de yapılmaktadır. Üstelik bu markaların farklı aromalarda olan likit çeşitleri de bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir