Dolgit Krem Ne İşe Yarar?

Dolgit krem genel olarak kaslar, eklemler ve omurga sistemi rahatsızlıkları için kullanılır. Peki Dolgit krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Dolgit Krem Nedir?

Bir hekimin tavsiyesi üzerine ürün, lokomotor sistemin akut veya kronik enflamatuar ve ağrılı durumlarını, eklemlerin enflamatuar romatizmal hastalıklarını, omurga hastalıklarını, eklemlere komşu yumuşak dokuların şişmesini veya iltihabını, bursit, tendonları tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca bu krem tendonlar, bağlar ve eklem vakaları, kol sertliği, kas ağrısı, bel ağrısı ve dejeneratif eklem hastalığı (artroz) ile ilişkili ağrıları tedavi eder.

Ürün, cilt tarafından hızla emilir ve etkilenen dokuya etki eder. Kremin uygulanmasından yarım saat sonra etkisi ortaya çıkar.

Dolgit Krem Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 16.23 TL’dir.

Dolgit Krem Muadili

Advil Liquigel kapsül, Apireks pediatrik süspansiyon, Artril jel, Artril  film tablet, Artril Forte jel, Balafen pediatrik süspansiyon, Profen Fort tablet, Nurofen draje, İbutrit tablet, İbuprex Baby suppozituar, İbufen pediatrik şurup, İbuactive pediatrik şurup, Gerofen jel, Dufen tablet ve Dorifen infüzyonluk çözelti bu ürünün muadilleridir.

Dolgit Krem Etken Maddesi

Bu kremin aktif maddesi ibuprofen olarak bilinen bir maddedir.

Dolgit Krem Eşdeğeri

Advil Liquigel kapsül, Apireks pediatrik süspansiyon, Artril jel, Artril  film tablet, Artril Forte jel, Balafen pediatrik süspansiyon, Profen Fort tablet, Nurofen draje, İbutrit tablet, İbuprex Baby suppozituar, İbufen pediatrik şurup, İbuactive pediatrik şurup, Gerofen jel, Dufen tablet ve Dorifen infüzyonluk çözelti bu ürünün eşdeğerleridir.

Dolgit Krem İçindekiler

Bu krem aktif madde olarak ibuprofen maddesini içerir. Yardımcı maddeler olarak ise propilen glikol, para-hidroksi, benzoik asit, metilesteri ve sodyum tuzu içerir.

Dolgit Jel Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, on dört yaşından büyük yetişkinlerde ve ergenlerde, altı yaşından büyük çocuklarda yalnızca doktor reçetesi üzerine kullanılır. Bu kremin aktif maddesi ibuprofen adlı bir maddedir.

Harici semptomatik veya destekleyici tedavi için bu krem genel olarak morluklar, burkulmalar, incinmeler gibi künt travmalar (spor ve kaza sonucu yaralanmalar), eklem yakınındaki yumuşak dokularda ağrı (örneğin bursit, tendonlar, tendon kılıfları, bağlar ve eklemler) için kullanılır.

Diz ve parmak eklemlerinin artrozu, ve kas gerginliğinden kaynaklanan ağrılar için bu krem uygulanır.

Dolgit Kremin Faydaları Nelerdir?

Dolgit krem, eklem ve kas ağrıları için topikal uygulama için bir anesteziktir. Belirgin bir anti-enflamatuar, analjezik ve orta derecede antipiretik etkiye sahiptir, yaralanmalar veya romatizmal hastalıkların neden olduğu iltihapla oluşan şişliği azaltır, eklem hareketliliğini iyileştirir.

Yetişkinlerde ve on dört yaşın üzerindeki çocuklarda haricen uygulanır. Krem, 4-10 cm uzunluğunda şeritler ile iltihaplı bölgeye cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürülür ve nazikçe ovulur. İlaç günde üç ya da dört kez kullanılır.

Dolgit Krem Cilde Faydaları

Lokal antienflamatuar, analjezik ve antieksudatif etkileri olmayan bu kremin, ibuprofenin spesifik etkisinin anahtar bağlantısı, prostaglandinlerin biyosentezinin engellenmesidir.  Ağrının zayıflamasına veya kaybolmasına (istirahatte ve hareket sırasında eklem ağrısı dahil), sabah tutukluğunu ve eklem şişmesini azaltır. Hareket aralığını artırmaya yardımcı olur.

Dolgit Krem Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaç listeniz, kullandığınız reçetesiz satılan ürünler, vitaminler, bitkisel takviyeler, alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık durumları hakkında bilgilendirin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha alerjik ya da hassas hale getirebilir. Doktorunuzun belirttiği şekilde alın veya ürün prospektüsünde yazılı olan talimatları uygulayın. Dozaj, durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. 
  • Kanamayı önlemek için alkol veya salisilat almaktan kaçının.
  • Kulaklarda bulanık görme, çınlama oluşursa doktorunuza danışın.
  • Sistemik lupus eritematozusunuz varsa doktorunuza danışın.
  • Morarma veya kanamanız varsa doktorunuzu bilgilendirin.
  • Bu kremi ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
  • Bu kremi uyguladıktan hemen sonra tedavi edilen bölgeyi yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede diğer ürünleri kullanmaktan kaçının.
  • Bu kremi aşırı miktarda uygulamak boncuklanmaya neden olabilir. Tüylenmeyi önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
  • Bu ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının.

Dolgit Krem 5 Nasıl Kullanılır?

Her zaman bu broşürde belirtildiği gibi bu kremi kullanın. Emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Aksi belirtilmedikçe, olağan önerilen doz günde üç ya da dört defadır. Bu kremi etkilenen bölgeye bağlı olarak, 5 grama karşılık gelen 4-10 cm arası krem ​​uygulayın.

Bu krem sadece ciltte kullanım içindir. Bu kremi cilde sürün ve nazikçe ovalayın. Akut hematom ve burkulma durumlarında bu kremi tedavi başlangıcında oklüzyon altında uygulanabilir.

Tedavi süresini hekim belirleyecektir. Çoğu durumda iki ila üç hafta boyunca günlük uygulama yeterlidir. Dolgit kreminin etkisinin çok güçlü veya çok zayıf olduğunu düşünüyorsanız, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Önerilen dozun aşılması durumunda krem ​​çıkarılmalı ve uygulama yapılan bölge su ile yıkanmalıdır. 

Dolgit Krem Yan Etkileri

Deri döküntüsü, kaşıntı, ciltte kanama veya burun kanaması, karın ağrısı, anormal kan değerleri, ciddi cilt reaksiyonları, yüksek tansiyon, göğüste ağrılı yanma hissi, alerjik reaksiyonlar, gevşek hareketler, karaciğer sorunları, hasta hissetmek, kabızlık, böbrek sorunları, gaz, baş ağrısı, ciddi cilt alerjileri ve grip bu krem içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir fakat ciddi olabilir. Bu yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza danışın. Dolgit krem ayrıca burada bahsedilmeyen yan etkilere neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir