Clobesol krem ne işe yarar?

Clobesol krem genel olarak farklı cilt enfeksiyonlarını iyileştiren ve tedavi eden bir üründür. Peki Clobesol krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Clobesol Krem Nedir?

Bu krem, vücuttaki iltihabı azaltmaya yardımcı olan oldukça güçlü bir steroiddir. Bu krem topikal yani cilt üzerinde haricen kullanılan bir ilaçtır. Plak sedef hastalığı veya steroid ilaca yanıt veren cilt rahatsızlıklarının neden olduğu iltihap ve kaşıntıyı tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda belirtilmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Clobesol Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 19.33 liradır.

Clobesol Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu kremin her iki formu da çeşitli cilt durumlarından kaynaklanan iltihap ve kaşıntıyı tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca orta ila şiddetli plak sedef hastalığını tedavi etmek için de kullanılırlar.

Bu krem, kombinasyon terapisinin bir parçası olarak kullanılabilir. Yani bu kremi, başka ilaçlarla birlikte almanız gerekebileceği anlamına gelir. Bu krem, topikal kortikosteroidler adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Bir ilaç sınıfı, benzer şekilde çalışan bir grup ilaçtan oluşur. Bu ilaçlar genellikle benzer cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek ve iyileştirmek için kullanılır.

Bu krem genel olarak vücudunuzun iltihaplanmaya tepkisini azaltarak çalışır. Ayrıca bağışıklık sisteminizin aktivitesini de azaltma görevi görür. Bu krem aslında, ciltte oluşan iltihaplanmayı ve kaşıntıyı önler ve cildinizdeki dermatolojik rahatsızlığı tedavi eder.

Clobesol Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem reçeteli bir ilaçtır. Topikal krem, losyon, sprey, solüsyon, köpük, merhem ve jel formunda bulunan bu ilacın aynı zamanda şampuan formu da vardır. 

Bu krem genel olarak ciltteki iltihaplanma ve kaşıntıyı gidermek için kullanılır. Aynı zamanda plak sedef hastalığı tedavisi için de bu krem uygulanır.

Clobesol Krem Ne İşe Yarar?

Clobesol krem, çeşitli cilt sorunlarından kaynaklanan iltihap ve kaşıntıyı tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Aynı zamanda plak tipi sedef hastalığını tedavi etmek için de uygulanır.

Clobesol Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin etken maddesine ve yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın.
  • Herhangi bir tür cilt enfeksiyonunu daha önce geçirdiyseniz mutlaka doktorunuza söyleyin.
  • Herhangi bir steroid ilaca veya steroid kreme karşı cilt reaksiyonunu daha önce geçirdiyseniz mutlaka doktorunuza söyleyin.
  • Bir karaciğer hastalığını daha önce geçirdiyseniz mutlaka doktorunuza söyleyin.
  • Adrenal bez bozukluğu hastalığını daha önce geçirdiyseniz doktorunuza söyleyin.
  • Steroid ilaçlar, kanınızdaki veya idrarınızdaki glikoz (şeker) seviyelerini artırabilir. Diyabetiniz varsa doktorunuza söyleyin.
  • Bu kremin doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz doktorunuza söyleyin.
  • Bu ilacı kullanırken emzirmek güvenli olmayabilir. Herhangi bir risk hakkında doktorunuza danışın. Bu kremi göğsünüze uygularsanız, bebeğin ağzıyla temas edebilecek alanlardan kaçının.
  • Bu krem, on iki yaşından küçükler tarafından kullanılmak üzere onaylanmamıştır. Bu ilacın bazı markaları veya formları yalnızca on sekiz yaş ve üstü yetişkinlerde kullanım içindir.
  • Çocuklar bu ilacı daha büyük miktarlarda deriden emebilir ve yan etkiler oluşma olasılığı daha yüksek olabilir.

Clobesol Krem Kullanımı

Bu kremi kullanırken reçetedeki tüm talimatları izleyin ve tüm ilaç kılavuzlarını veya talimat sayfalarını okuyun. İlacı aynen doktorunuz tarafından ya da reçetede belirtildiği gibi kullanın.

Bu kremi ağızdan almayın. Topikal krem sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Bu ilaç gözünüze veya ağzınıza girerse suyla durulayın.

Bu kremi ağır tahriş olmuş veya enfekte cilt üzerinde kullanmayın. Ayrıca bu ilacı açık yaralarda kullanmaktan kaçının.

Ellerinizdeki cildi tedavi etmek için ilacı kullanmıyorsanız, bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen cilde ince bir ilaç tabakası uygulayın ve nazikçe ovalayın. Bu ilacı doktorunuz size söylemedikçe geniş bir cilt bölgesine uygulamayın.

Tedavi edilen cilt bölgesini, doktorunuz size söylemediği sürece bir bandaj veya başka bir sargı ile kapatmayın. Tedavi edilen bölgelerin kapatılması cildinize emilen ilaç miktarını artırabilir ve zararlı etkilere neden olabilir. Bez bölgesini tedavi ediyorsanız, plastik pantolon veya dar çocuk bezi kullanmayın.

Bu ilaç sadece kısa süreli kullanım içindir. Doktorunuzun dozlama talimatlarını çok dikkatli takip edin.

Plak sedef hastalığını tedavi etmek için bu krem kullanıyorsanız, cilt semptomlarınız kontrol altına alındığında ilacı kullanmayı bırakmalısınız. Belirtileriniz düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuzu arayın.

Bu kremi kullanmayı aniden bırakmamalısınız. Dozunuzu azaltma konusunda doktorunuzun talimatlarını izleyin. Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayınız. Buzdolabında saklamayın. 

Clobesol Krem Yan Etkileri

Kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtileriniz varsa acil tıbbi yardım alın.

Cilt hastalığınızın kötüleşmesi, tedavi edilen herhangi bir ciltte kızarıklık, sıcaklık, şişme, sızma veya ciddi tahriş, bulanık görme, göz ağrısı veya ışıkların etrafında haleler görme, yüksek kan şekeri, artan susuzluk, idrara çıkma artışı, ağız kuruluğu ve nefes kokusu varsa hemen doktorunuza danışın.

Yüzünüzde ve omuzlarınızda kilo artışı, yavaş yara iyileşmesi, ciltte renk değişikliği, ciltte incelme, vücut kıllarında artış, yorgunluk, ruh hali değişiklikleri, adet değişiklikleri ve cinsel değişiklikler gibi yan etkiler varsa hemen doktorunuza danışın.

Bu kremin yaygın yan etkiler arasında tedavi edilen bölgede yanma, kaşıntı, şişme veya tahriş, kuru veya çatlamış cilt, saç köklerinizin etrafında kızarıklık veya kabuklanma, örümcek damarları, çatlaklar, ciltte inceltme, kızarıklık veya kurdeşen ve akne gibi yan etkiler varsa hemen doktorunuza danışın. Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve diğerleri ortaya çıkabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir