Clinoper Krem Ne İşe Yarar?

Clinoper krem, milyonlarca insanın şikayetçi olduğu sivilceler ve aknelerin tedavisi için oldukça etkili bir ilaçtır. Clinoper krem nedir, özellikleri nelerdir, muadili nedir, Clinoper krem fiyatı ne kadar, ne işe yarar, faydaları nelerdir ve yan etkileri nelerdir gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız hemen yazımızı okumaya başlayın!

Clinoper Krem Nedir?

Clinoper sivilce kremi oldukça güçlü ve etkili bir ilaçtır. Bu kremin etken maddeleri benzoil peroksit ve klindamisin fosfat adlı bileşenlerdir. Bu kombinasyon ilacı belirli bir akne tipini (iltihaplı akne vulgaris) tedavi etmek için kullanılır. Akne sivilce sayısını azaltmaya yardımcı olur. Bu krem, akneye neden olan bakterilerin büyümesini durduran bir antibiyotiktir. Bu krem ayrıca bakterilerin büyümesini durdurabilir ve ciltteki fazla yağ üretimini azaltarak gözenekleri açık tutmanıza yardımcı olabilir.

Propionibacterium acnes cildin yaygın sakinleridir. Aknesi olanlarda, P. acnes popülasyonu kontrolsüz büyür ve akne ile sivilce alevlenmelerini tetikler. Bu kremin P. acnes’i azalttığı gösterilmiştir ve P. acnes’de bir azalma, özellikle iltihaplı sivilce ve akne alevlenmelerinde bir azalma anlamına gelir.

Tüm akne ilaçları gibi, bu kremin çalışması zaman alır. Akne ve sivilcelerin tedaviye başladıktan birkaç hafta sonra daha kötü göründüğünü fark edebilirsiniz. Bu normaldir bu nedenle ilacınızı kullanmayı bırakmayın. Sekiz ila on iki hafta boyunca tedaviye devam edin çünkü bir iyileşmeyi fark etmek uzun sürebilir.

Clinoper Krem Ne İşe Yarar?

Akne tedavisinde genel olarak klindamisin fosfat ve benzoil peroksit kombinasyonu kullanılır. Klindamisin fosfat ve benzoil peroksit, topikal antibiyotikler adı verilen bir ilaç sınıfındadır. Klindamisin fosfat ve benzoil peroksit kombinasyonu, akneye neden olan bakterileri öldürerek çalışır.

Clinoper Krem Faydaları

Bu kombinasyon ürünü klindamisin fosfat ve benzoil peroksit olmak üzere iki ana etken madde içerir. Klindamisin fosfat, antibiyotik olarak bilinen ilaç ailesine aittir. Benzoil peroksit, antibakteriyel etkileri olan ve bir soyma maddesi olan bir ilaçtır. Bu kombinasyon ürünü belirli akne ve sivilce tiplerini tedavi etmek için kullanılır. Akneye ve sivilceye neden olan bakterileri öldürerek ve cilt hücrelerini soyarak çalışır. Sivilcelerinizin iyileşmesi birkaç hafta ila birkaç ay kadar sürebilir.

Clinoper Krem Fiyatı

Bu kremin 2020 yılı fiyatı 50.34 liradır.

Clinoper Jel Krem Kullanımı

Klindamisin fosfat ve benzoil peroksit kombinasyonu olan bu kremi kullanmaya başlamadan önce ve her alımınızda mutlaka prospektüsünü okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Bu ilacı kullanmadan önce, ellerinizi yıkayın. Ardından etkilenen cildi hafif, ilaçsız bir temizleyici ile hafifçe yıkayın, ılık suyla durulayın ve kurulayın. Bu ilacın ince bir tabakasını doktorunuzun tarif ettiği şekilde cildin etkilenen bölgelerine uygulayın. Gözlerinizden, ağzınızdan, burnunuzun içinden ve hasar görmüş cilt bölgelerinden kaçınmaya dikkat ederek bu kremi uygulayın. Her kullanımdan sonra ellerinizi yıkayın.

En iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatlerde kullanın.

Dozunuzu artırmayın veya bu ilacı, doktorun size tavsiye ettiğinden daha sık veya daha uzun süre kullanmayın. Durumunuz daha hızlı iyileşmeyecek ve yan etki riskiniz artacaktır.

Sivilcede bir azalma görmek altı haftaya kadar ve ilacın tam faydasını görmek on iki haftaya kadar sürebilir. Durumunuz düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.

Bu kremi tam olarak doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Daha çok veya daha az miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın. Prospektüste yazan talimatları izleyin. Daha fazla ilaç kullanmak veya reçete edilen dozu daha sık uygulamak, daha hızlı çalışmasını sağlamaz ve yan etkileri artırabilir.

Bu kremi kullanırken ve tedavi süresi boyunca her zaman yüzünüzü hafif bir temizleyici (sabun değil) ile yıkayın ve cildi temiz bir havluyla kurulayın. Bu krem genellikle sabah ve akşam günde iki kez uygulanır.

Bu kremi gözlerinize, ağzınıza veya burnunuza (veya burun deliklerine) veya dudaklarınıza temas ettirmekten kaçının. Bu alanlardan herhangi biri ile yanlışlıkla temas ederse bol suyla yıkayın. Bu ilacı güneş yanığı, rüzgar yanığı, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya hasar görmüş cilde uygulamayın.

Belirtilerinizin düzelmesi birkaç hafta sürebilir. İlacı belirtilen şekilde kullanmaya devam edin ve belirtileriniz düzelmiyorsa doktorunuza bildirin.

Bu kremi oda sıcaklığında nem ve ısıdan uzakta saklayın. Buzdolabında saklamayın. Kullanılmayan ilaçları üç  ay sonra atın.

Clinoper Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında kuru cilt, şiddetli cilt kızarıklığı, yanma, kaşıntı veya karıncalanma hissi, cilt soyma tahrişi ve batma, şiddetli kızarıklık, tedavi edilen cilt bölgelerinin soyulması veya sulu veya kanlı ishal bulunur. Bu belirtilerden herhangi birini ya da birkaç tanesini görürseniz derhal ilacı kullanmayı bırakın ve hemen bir doktora başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir