Yeni iPhone 12 Modeli, iPhone 11’e Göre Daha Ucuz Olabilir

Apple, 5G bağlantı destekli akıllı telefonlar konusunda biraz geç kalmış olabilir. Ancak buna rağmen Apple müşterileri oldukça sadıktır ve bazı önemli özellikler olmasa bile iPhone modellerini tercih etmeye devam etmektedirler. Apple’ın muhtemelen 5G ağının daha geniş bir çevreye yayılmasını beklediğini düşünebiliriz. Şirket, şu anda 5G destekli iPhone modelleri üzerinde çalışıyor. Analistlere göre yeni iPhone 12 modeli, iPhone 11‘in standart modeline göre daha ucuz olacak.

Analistler, standart iPhone 12 modelinin 600 ve 700 dolar arasında bir fiyatlandırmaya sahip olacağını belirtiyor. Apple, böyle bir fiyatlandırma ile gelirse iPhone 11’in fiyatına göre daha uygun fiyatlı gelişmiş bir model sunmuş olacak.

Şu anda koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın çeşitli bölgelerinde tamamen veya kısmen karantinalar uygulanıyor. Bu karantina süreçleri devam ettiği sürece birçok sektör bundan nasibini alıyor. Akıllı telefon satışları da bu sebeple düşüyor.

Yeni iPhone 12 Modeli Nasıl Olacak?

Sağlam bir kaynaktan elde edildiği iddia edilen bilgiye göre, iPhone 12’nin Pro varyantı iPhone 5 serisine benzer bir tasarım ile karşımıza çıkacak. Bu modelde 2.5D cam yerine düz bir ekran kullanılacak. Bu bilgi sadece bir spekülasyon çünkü herhangi bir onaylanmış bilgi değil.

Eğer böyle düz ekranlı bir tasarım ile gelirse cihazda bazı ekran hareketleri özelliklerinin kaldırılması veya değiştirilmesi gerekebilir. Çünkü köşeli hatlara sahip bir cihazda bu hareketleri yapmak rahatsız edici olabilir.

iPhone 12 serisi, enerji verimliliği konusunda büyük ölçekte iyileştirmeler ile gelecek. Bu iyileştirmeler 5nm süreci ile üretilen A14 Bionic yonga seti ile olacaktır. Apple, iPhone 12 serisi ile birlikte iPhone 12 (5.4 inç), iPhone 12 Plus (6.1 inç), iPhone 12 Pro (6.1 inç) ve iPhone 12 Pro Max (6.7 inç) olmak üzere toplamda dört farklı model piyasaya sürecek.

İki iPhone 12 modelinde çift arka kamera, LCD ekran ve kalın alüminyum alaşımlı çerçeveler kullanılacak. Diğer iki iPhone 12 Pro modelleri ise üçlü kamera kurulumu ve LiDAR tarayıcısı ile birlikte gelecek. Ayrıca OLED ekran ve paslanmaz çelik ile güçlendirilmiş ince çerçeveler ile sunulacaklar.

“Yeni iPhone 12 Modeli, iPhone 11’e Göre Daha Ucuz Olabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir