Yaklaşan 5,4 İnçlik iPhone 12 Modeli, iOS 14 Sürümünde Ortaya Çıktı

Apple’ın yayınladığı yeni iOS 14 Developer Beta 3 güncellemesiyle birlikte yaklaşan 5,4 inçlik iPhone 12 modeli de ortaya çıkmış oldu. Henüz yeni piyasaya sürülmüş olan iOS 14 sürümü, daha küçük ekranlı iPhone modellerinde de daha iyi çalışmaya hazır olduğunu göstermektedir.

9to5Mac’te yer alan habere göre, bazı kullanıcılar iOS Simulator’ı 960 x 2079 piksel ekran çözünürlüğünde çalışmaya zorladı ve arayüz oldukça düzgün bir şekilde çalışmaya devam etti. Bu durum, iOS 14’ün artık 5,4 inç boyutundaki iPhone modellerine güç vermeye hazır olduğunu ortaya koyuyor. Ancak belirttiğimiz çözünürlükten daha düşük ekran çözünürlüğünde çalıştırıldığında sistemin çöktüğü belirtiliyor.

Söz konusu 5,4 inç boyutundaki iPhone modeli, Apple’ın iPhone 12 serisi ile birlikte piyasaya süreceği küçük boyutlu iPhone’dur. Yukarıda bir ekran çözünürlüğü belirtiliyor olsa da Apple’ın yeni nesil iPhone 12 modelleri, muhtemelen daha yüksek ekran çözünürlüğüne sahip olacaktır. Bunun yanı sıra mevcut modellere kıyasla piksel yoğunluğu da daha yüksek olacaktır.

Yeni nesil iPhone modelleri hakkında ortaya çıkan sızıntılar, tüm iPhone 12 modellerinin LCD panelleri terk ederek OLED ekran paneli ile geleceğini belirtmektedir. Apple, Eylül ayında düzenlenmesi muhtemel etkinlikte iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olmak üzere dört farklı varyantta yeni model tanıtabilir.

Son zamanlarda ortaya çıkan sızıntılar Apple’ın yeni modellerin kutusunda bir şarj aleti sunmayacağını iddia ediyor. Apple kutuya sadece şarj kablosu koyarak şarj cihazını kullanıcıların ayrıca satın almasını isteyebilir. Bunun yanı sıra kutuda bir kulaklığın yer almayacağı da belirtiliyor. En az özelliğe sahip modelin $749 giriş fiyatı ile satışa sunulabileceği söylenmektedir.

“Yaklaşan 5,4 İnçlik iPhone 12 Modeli, iOS 14 Sürümünde Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir