Xiaomi Şık TPU Kılıfı İle Telefonunuzu Su Altında Koruyor

Telefonunuza zarar verme korkusu, suda eğlenmenizi engellememelidir. Ancak, sorunu çözmek yerine akıllı telefonunuzdaki IP68 su geçirmezlik sertifikasının eksikliğinden ötürü başınıza vuruyorsanız bunu yapmayın, Xiaomi’nin hayatınızdaki sorunları çözecek bir şeyleri var elbet.

Xiaomi sadece 29 yuan (~ Rs. 300) için su geçirmez bir TPU kılıfı tanıttı. Bu çanta, kapakları ve koruyucu kılıfları yapan Xiaomi’nin alt markası Guildford.

xiaomi-tpu-cover

Koruyucu poşet, normal PVC (Polivinil klorür) su itici olarak üç kat olan dört TPU katmanından oluşur. Yanlardan birinde, yağmur altında bile olsa veya telefonun su altında kalması durumunda dokunmatik ekranlı akıllı telefonların kullanımını kolaylaştıran şeffaf bir pencere vardır. Kameranın arka tarafında başka ama daha küçük bir pencere var.

Ucuz Ama Sağlam Malzeme

Ucuz malzemeden yapılmış olmasına rağmen, koruyucu kese, her iki tarafındaki açık pencerelerin okunabilirliği engellememesine veya su altında akıllı telefonla tıklanan görüntülerin görsel berraklığına neden olmamaktadır. Xiaomi, kılıfın cihazların sürekli olarak su altında kalmasından on saat boyunca koruyacağını iddia ediyor. Atmosferik basınç hakkında hiçbir şey söylenmezken, bu çanta suya dayanabilir. Xiaomi, insanların telefonlarından korkmadan bir havuzda veya hatta sığ alanlarda bile yüzebileceğini söylüyor.

Kaynak: https://beebom.com/tpu-pouch-xiaomi-phone-underwater/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir