Xiaomi Mi Mix 4 Modeli Yakın Zamanda Geliyor Mu?

Xiaomi, 2017 yılı itibariyle neredeyse tamamen çerçevesiz bir akıllı telefon modeli olan Mi Mix 2’yi piyasaya sürdü. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su olan Lei Jun, bugün bir açıklamada seramik kaplaması ile harika bir dokunuş hissiyatı veren Mi Mix 2 modelinin en sevdiği Xiaomi telefonu olduğunu belirtti. Peki yeni Xiaomi Mi Mix 4 modeli ne zaman tanıtılacak?

Xiaomi’nin Mi Mix serisindeki akıllı telefon modelleri ile birlikte tam ekran deneyimini en iyi şekilde yaşatmaya çalıştığını herkes biliyor. Bu seri için en son 5G bağlantı desteğine sahip Mi Mix 3 modeli tanıtıldı. Ardından ise bu cihaz için hala Android 10 ve MIUI 11 güncellemesi yayınlanmadı. Bu kadar üst düzey bir cihaz için MIUI’ın 12. sürümü tanıtılmasına rağmen halen MIUI 11 sunulmaması oldukça ilginç.

Ancak yeni Mi Mix modeline dair bazı ipuçları belirmeye ve ortaya çıkmaya başladı bile. Örnek olarak kısa bir süre önce Xiaomi’nin Mi Mix serisi için yeni bir Weibo hesabı açmış olmasını gösterebiliriz. Şirket CEO’sunun Mi Mix modeli ile ilgili yaptığı açıklamalar ve yeni sosyal medya hesabı gelişmesi yeni bir telefonun yolda olduğuna dair bir işaret olabilir.

Peki Xiaomi Mi Mix 4 Modeli Yakın Zamanda Gelecek Mi?

Xiaomi, birkaç ay önce Mi Mix Alpha adını verdiği yeni bir modeli bu seriye dahil etmişti. Bu cihaz oldukça etkileyici bir tasarıma sahipti ancak bu tasarımın yanında fiyatı da bir o kadar yüksekti. $2600 fiyat belirlenen cihaz bir konsept model olmanın ötesine gidemedi ve satışa sunulmadı.

Lei Jun’un yaptığı açıklamayı göz önünde bulundurursak muhtemelen yeni tanıtılacak Mi Mix 4 modeli de seramik kaplı yekpare bir tasarım ile gelecektir. Tıpkı şirketin CEO’sunun en sevdiği Xiaomi modeli olan Mi Mix 2’de olduğu gibi.

Seramik gövdeli akıllı telefonlar yeni bir şey değil ve sadece Xiaomi’ye özel bir şey de değil. Sadece birkaç ay öncesine gidersek Huawei tarafından tanıtılan P40 Pro+ modelinin de seramik gövdeye sahip olduğunu görebilir. Buna ek olarak Oppo’nun Find X2 modeli de seramik gövdeye sahiptir.

“Xiaomi Mi Mix 4 Modeli Yakın Zamanda Geliyor Mu?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir