Vivo Apex, Tamamen Çerçevesiz Telefon 12 Haziran’da Tanıtılacak!

Vivo, şirketin bu yıl MWC’deki Apex konsept akıllı telefonunu sergilemesiyle tüm teknoloji topluluğunun dikkatini çekmiştir. Dünyanın ilk gerçek çerçevesiz akıllı telefonunu taçlandıran Apex, konseptinden gerçeğe hiç vakit kaybetmeden geçti. Neyse ki çirkin bir çentiğe sahip olmayan telefonun resmi bir lansman tarihi var.

Vivo, Apex’in 12 Haziran tarihinde Çin’in Şangay kentinde düzenlenecek etkinlikte tanıtılacağını doğruladı. Şirket, iç pazarında, yakında yer alan akıllı telefonun çerçevesiz tasarımını ve geri çekilebilir kamerasını tüm ihtişamıyla sergileyen reklam yayınlamaya başladı.

apex-body-

Vivo Apex, her taraftan ultra-ince çerçeveler ve şirketin %98 gibi yüksek bir orana sahip olduğu iddia ettiği ekran-vücut oranı sayesinde ön taraftaki tüm ekranlı bir akıllı telefon gibi görünüyor. Ön kamerayı yerleştirmek için bir çentiğe ihtiyaç duyulmamasını sağlayarak başarmak gerçekten harika. Bunun yerine, kullanıcılar Apex’i bir selfie çekmek veya görüntülü arama yapmak istediklerinde akıllı telefonun üst kenarından dışarı çıkabilen, geri çekilebilir bir 8MP ön kamera modülü ile donatıldı.

Ekrana Gömülü Parmak İzi Tarayıcısı İle Geliyor

Cihazın bir diğer benzersiz özelliği, Vivo X21 UD veya Porsche Design Huawei Mate RS gibi akıllı telefonlarda bulunan geleneksel ekran sensörlerinin aksine, ekranın altındaki parmak izi sensörüdür. Apex, şirketin adından da anlaşılacağı gibi, “Ekranda Yarım Ekranlı Parmak İzi Tarama Teknolojisi” ne göre, kullanıcıların kimlik doğrulaması için ekranın alt yarısında parmağınızı herhangi bir yere yerleştirerek parmak izlerini taramasını sağlar.

Cihaz, ayrıca Apex’in ekranını hoparlöre çeviren, ses sızıntısını önlemek ve ses seviyesini mükemmel ses çıkışı için optimize etmek için camdan titreşimler gönderen bir SoundCasting teknolojisi ile geliyor. Dahili donanımda olduğu gibi, cihaz hakkında çok fazla şey bilinmese de, Apex’in benzersiz tasarımı ve özellikleriyle en üst düzey donanımları toplaması bekleniyor.

[infobox color=”#999999″]Kaynak: https://beebom.com/vivo-apex-phone-june-12/[/infobox]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir