Samsung, Uygun Fiyatlı 5G Destekli Telefonlar Sunmaya Devam Edecek

İçinde bulunduğumuz koronavirüs salgını durumu sebebiyle birçok sektörde olumsuz sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu sebepten dolayı akıllı telefon satışlarının bu yıl %10 oranında azalması bekleniyor. Bu durum tüm markaları etkiliyor ancak bazı markaların daha fazla etkilendiğini de görebiliyoruz. Samsung, Galaxy S20 serisinin satışlarında beklentisini elde etmiş durumda değil. Medya raporlarına göre Samsung, yılın geri kalan kısmında uygun fiyatlı 5G destekli akıllı telefon modellerini piyasaya sürecek.

2019 yılının başlarında üst düzey Galaxy S10 5G modelinin piyasaya sürülmesi ile birlikte Güney Koreli teknoloji devi 5G destekli akıllı telefonlar üzerine daha da odaklandı. Ayrıca bu modellerin geliştirilmesini güçlü bir şekilde destekliyor. Samsung, Galaxy Note 10+ 5G ve Galaxy A90 5G olmak üzere gerçekten yüksek fiyat etiketine sahip cihazları piyasaya sürdü. Bunun dışında şirket, Galaxy A51 5G ve Galaxy A71 5G gibi daha ucuz 5G modellerini de kullanıcılara sundu.

Samsung artık 5G destekli cihazlar konusunda daha etkili bir marka olmak istiyor. Bunun için şirket 5G destekli akıllı telefonların fiyatlarını çok daha düşük bir seviyeye çekmek istiyor. Samsung’un bir sonraki 5G akıllı telefonlarının fiyatlarını düşüreceği konusunda bazı doğrulanmamış spekülasyonlar mevcut.

Şu an itibariyle yeni 5G destekli modelin ne kadar düşük bir fiyat etiketine sahip olacağı konusunda bilgimiz yok. Ayrıca Samsung’un güncellenmiş bir Galaxy A serisi üzerinde çalışmalar yürüttüğüne dair raporlar var. Bu seri çatısı altında şirket 5G destekli birçok model üretecek. Bu cihazlar, düşük bütçeli tüketicileri üzerine çekmek için uygun bir fiyatlandırma polikası ile sunulacak. Samsung, 2020 yılında insanların yeni bir telefon yükseltmesi yapmasının en önemli nedeninin 5G olacağına inanıyor.

“Samsung, Uygun Fiyatlı 5G Destekli Telefonlar Sunmaya Devam Edecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir