Samsung Galaxy A Serisine Önümüzdeki Sene OIS Desteği Geliyor

Samsung’un uygun fiyatlı ve orta sınıf akıllı telefon modellerinin amiral gemisi Galaxy S ve Note serileri göre daha fazla satış sayılarına ulaştığı bilinen bir gerçek. Güney Koreli teknoloji devi, geçen sene yeni Galaxy M ve yenilenmiş Galaxy A serisi ile bu kategorideki ürün yelpazesini genişletti. Samsung şimdi de Galaxy A serisine önümüzdeki seneden itibaren OIS desteğine sahip kameralar eklemeyi planlamaktadır.

OIS yani “Optik Görüntü Sabitleme” teknolojisi normalde yüksek kaliteli premium akıllı telefon modellerinde yer almaktadır. Bu teknoloji, ürünlerin perakende satış fiyatını artırdığı için üreticiler OIS desteğine sahip kameraları uygun fiyatlı akıllı telefon modellerinde kullanmayı tercih etmiyorlar. Ancak Samsung bu konuda fikrini değiştirmiş gibi görünüyor.

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, daha iyi özelliklere sahip bütçe dostu akıllı telefon modelleri piyasaya sürerek bu alandaki rakipleri karşısındaki güçsüz olan durumunu yeniden güçlendirmek istemektedir. Sadece premium seviyede ürünler tanıtan Apple’ın bile güçlü donanım özelliklerine sahip olan uygun fiyatlı iPhone SE 2020 modelini piyasaya sürdüğünü düşünürsek Samsung’un bu seviyedeki telefonlarını daha da güçlendirmek istemesi mantıklı görünüyor.

Ortaya çıkan yeni bir rapora göre Samsung, Galaxy A akıllı telefon serisindeki bazı yeni modellerde OIS desteğini sunmaya karar verdi. Gadgets360 tarafından yayınlanan rapora göre Samsung’un yeni Galaxy A modellerini daha güçlü kamera performansı sunacak şekilde göreceğiz. Ayrıca Samsung OIS’i ilk olarak Galaxy A serisindeki Galaxy A71, A81 ve A91 modellerinin halefi olacak yeni modellerde göreceğiz.

Galaxy S20 serisinin satışları bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle oldukça düşük seviyede kaldı. Samsung bu nedenle kâr elde etmek için gözünü Galaxy A serisindeki modellere çevirdi. Aynı etkinin yaklaşan premium seviye modellerde de görüleceği belirtiliyor. Şirket akıllı telefon sektöründeki kârlılığını sürdürmeye devam etmek isteyecektir. Bunun için ise amiral gemilerindeki seçkin özelliklerden bazılarını orta sınıf modellere entegre etmeyi planlamaktadır.

“Samsung Galaxy A Serisine Önümüzdeki Sene OIS Desteği Geliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir