Samsung 6 Kameralı Telefon Patenti Aldı! Galaxy S30 Olabilir Mi?

Samsung, geçtiğimiz yıl Aralık ayında “Dijital fotoğrafçılık için birden fazla kamerayı çalıştırmak için bir cihaz ve yöntem” açıklamasına sahip akıllı telefon patenti almıştı. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan patent detaylarına göre Samsung, 6 kameralı bir akıllı telefon patenti aldı.

Bu patent detayları LetsGoDigital tarafından tespit edildi ve bir fikir sunması açısından bazı görüntüler oluşturuldu. Cihazda yer alması planlanan altı kameradan beş tanesi 28mm odak uzunluğuna sahip geniş açılı sensörlerdir. Diğer bir tanesi ise muhtemelen telefoto kamera sensörü olarak sunulacaktır.

Kamera kurulumuna dikkatlice baktığımız zaman genel kamera deneyimini potansiyel olarak artırılabilecek eğimli görüntü sensörlerinin kullanıldığını görüyoruz. Burada dikkat çeken nokta ise sensörlerin ayrı ayrı eğim verebilmesidir. Bu sayede kullanıcılar ilginç bakış açılarına sahip görüntüler yakalayabilir.

LetsGoDigital tarafından da belirtildiği gibi, bu kameralar ile daha iyi panorama, HDR ve bokeh efektine sahip fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Böyle bir akıllı telefon konsept tasarımı dikkat çekici görünse de kamera modülü büyük bir alan kaplamaktadır. Birçok şirket kameraların bu kadar fazla bir yer kaplamasından çok hoşnut olmaz.

Bu patent ayrıca daha iyi bir görüş alanı sağlayabilmek için akıllı telefondan sensörleri geçici olarak çıkarma seçeneğine de açık kapı bırakıyor. Açılı mekanizmanın dayanıklılığı ve pratikliği henüz kanıtlanmamış olduğu için bu tarz bir özellik kesinleşmiş değildir.

Samsung’un Galaxy S30 amiral gemisi akıllı telefonu ile birlikte altı kameralı bir modül sunup sunmayacağını tahmin etmek için henüz oldukça erken bir zamandayız. Bununla birlikte böyle bir patentin ortaya çıkması şirketin altı kameraları cihazlar üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor olabilir.

Samsung, bu patent ile birlikte çalışmalarına devam edecek olursa ilerleyen aylarda yeni bilgiler ortaya çıkacaktır. Olası bir altı kameralı Galaxy S30 modelini sizler ile paylaşıyor olacağız. Bu nedenle yeni bilgilerden haberdar olmak için bizleri takip etmeye devam edin.

“Samsung 6 Kameralı Telefon Patenti Aldı! Galaxy S30 Olabilir Mi?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir