Reparil Jel Ne İşe Yarar? Reparil Gel Nasıl Kullanılır?

Reparil Jel genel olarak ağrı kesici, kas gevşetici bir üründür. Peki Reparil Gel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Reparil Jel (Reparil Gel N) Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 19.33 liradır.

Reparil Jel (Reparil Gel N) Ne İçin Kullanılır?

Küçük eklem travmasına bağlı ağrının tedavisi için yararlı olan dietilamin salisilat ile bağlantılı esin içeren jel, yaralanmalardan sonra şişlik, sarsıntıyı takiben baş ağrıları, tendinit (tendon kılıflarının iltihabı) vakalarında destek tedavisi için kullanılır. Çeşitli kas ve eklem ağrılarının giderilmesi için uygulanır.

Reparil Jel (Reparil Gel N) Nedir Ne İşe Yarar?

Çürükler, incinmeler ve burkulmalar her yerde ve her zaman her gün her durumda olabilir ve ağrılıdır. Beklenmedik durumlar için “yerinde” ağrı kesiciye ihtiyacınız vardır. Bu jel krem, yaralanmalar için soğutma, kompresyon ve ağrı kesici sunar. Antienflamatuar, ödem önleyici ve ağrı kesici özellikleri olan bu jel krem, ezilme, yaralanma, burkulma, incinme ve morarma durumlarında ayrıca sporcu yaralanmalarında uygulanır.

Reparil Jel (Reparil Gel N) Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu jel krem gözle temas etmemelidir.
 • Bu jel krem, dietilamin salisilat içerir ve cilde uygulandığında veya sürüldüğünde cilt yoluyla kana emilebilir. Bu jel kremi kullanan hastalarda kas veya eklem ağrıları için cilde aşırı uygulama kanama olasılığını artırabilir.
 • Bu jel krem yalnızca harici kullanım içindir.
 • Koşullar kötüleşirse veya semptomlar yedi günden fazla sürerse veya birkaç gün içinde düzelir ve tekrar ortaya çıkarsa, bu ürünü kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın.
 • Bu jel kremi yaralara veya hasarlı cilde uygulamayın.
 • Bu jel kremi uyguladığınız bölgeyi sıkıca sarmayın.
 • İlaç, son kullanma tarihinden sonra artık kullanılmamalıdır.
 • Bu jel kremin aktif maddelerine veya yardımcı maddelerden herhangi birine aşırı duyarlılığınız varsa bu ürünü kesinlikle kullanmayın. Açık lezyonlar (yaralar), mukoza zarları ve radyasyonla tedavi edilen cilt bölgelerinde kullanmayın.
 • Yetişkinler ve ergenler için bu jel kremi, tedavi edilecek cilt bölgesine günde bir ila üç defa ince bir tabaka uygulayın ve yayın. Jeli doğrudan etkilenen bölgeye uygulayın. Her uygulamadan sonra ellerinizi iyice yıkayın. On iki yaşın altındaki çocuklarda bu jel kremi kullanmayın.
 • Bağımlılık ve bağımlılık riski yoktur. Bu, topikal uygulamalar için bir jel krem olduğundan, kullanımı sadece harici olmalıdır. Topikal ürünlerin özellikle uzun süreli kullanımı hassaslaşmaya neden olabilir.
 • Diğer tıbbi ürünler ile bildirilmiş herhangi bir etkileşim yoktur.
 • Hamilelik durumunda ve emzirme döneminde yakın tıbbi gözetim altında değilse jelin kullanılması önerilmez. Bununla birlikte, hamilelik sırasında geniş cilt bölgelerinin ürününün uzun süreli kullanımından üç haftadan fazla kaçınılmalıdır.

Reparil Jel (Reparil Gel N) Kullanım Şekli

Aksi belirtilmedikçe, etkilenen bölgenin cildine bir veya daha fazla sıklıkta ince bir jel tabakası yayın. Jelin cilde uygulandıktan sonra ovalanması gerekli değildir ancak istenirse bu yapılabilir.

Reparil Jel (Reparil Gel N) Yan Etkileri

Bu jel kremin nadir de olsa yan etkileri vardır. Bu jel kremin uygulandığı bölgede eritem ve deri döküntüsü oluşabilir. Aspirine duyarlı hastalarda lokal uygulamaya maruz kaldıktan sonra ürtiker ve anjiyo-nevrotik ödem oluşabilir.

Bu jel krem, alkol içeriği nedeniyle egzama veya ülserasyon bölgelerine veya terapötik ışınlamaya maruz kalan cilde uygulanmamalı, olası bir yanma hissini önlemek için sadece çevresindeki bölgelere uygulanmalıdır.

Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen ilacı kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Kaynak: https://konuanlatimi.net/reparil-jel-fiyati-ve-kullanimi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir