Redmi K30i Modelinin 48MP Kameraya Sahip Olacağı Doğrulandı

Redmi’nin K30 5G modelinin daha uygun fiyatlı bir varyantı olacak olan Redmi K30i üzerinde bir süredir çalıştığına dair söylentiler var. Bahsedilen bu model kısa bir süre önce TENAA’da ortaya çıktı ve özelliklerinin bir çoğu da doğrulanmış oldu. Şimdi ise MIUI kamera uygulamasında cihazın varlığını kesinleştiren bir kod parçası tespit edildi.

Nisan ayının başlarında ortaya çıkan bir belge sızıntısı, Xiaomi’nin Redmi K30 5G modeline göre daha uygun fiyatlı 5G destekli telefonlar tanıtma planını ortaya koydu. Adı geçen cihazlardan biri de 64MP kamera yerine 48MP birincil kamera ile karşımıza çıkacak olan Redmi K30i 5G modelidir. Bu cihazın yaklaşık $255 fiyatlandırma ile Nisan ayının sonunda piyasaya çıkması bekleniyordu ancak öyle olmadı.

XDA Developers üyesi kacskrz, cihaz ile ilgili bir kod parçasını MIUI’ın kamera uygulamasının içinde tespit etti. Bu kod parçasında sadece cihazın ismi değil aynı zamanda 48MP kameraya sahip olduğu da doğrulanıyor. Cihazın kod adı “Picasso” olarak belirlenmiş. Telefonun standart K30 modelinden tek farkı kameradaki megapiksel düşüşüdür. Onun dışında diğer özellikler ve tasarımsal açıdan aynı şekilde gözükmektedir.

Redmi, bu modeli beklenen tarihte tanıtmadı ve Mayıs ayına girdik bile. Cihazda kamera dışında bir farklılık olmadığı için şirket bu model için çevrimiçi tanıtım etkinliği düzenlemeyebilir. Bunun yerine sosyal medya hesapları üzerinden cihazı tanıtabilir.

“Redmi K30i Modelinin 48MP Kameraya Sahip Olacağı Doğrulandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir