OnePlus 8 ve 8 Pro Modellerinin Teknik Özellikleri Sızdırıldı

OnePlus, yeni amiral gemisi modelleri OnePlus 8 ve 8 Pro’yu Nisan ayının ikinci haftasında düzenleyeceği etkinlik ile tanıtacak. Ancak şu anda dünya çapında birçok ölüme sebep olan koronavirüs salgını nedeniyle bu etkinliğin ertelenmesi veya çevrimiçi olarak düzenlenmesi muhtemel. Tanıtım etkinliği ile ilgili bu konu belirsizliğini korurken OnePlus 8 serisinin tüm teknik özellikleri bugün sızdırıldı.

OnePlus 8 Serisinin Teknik Özellikleri Sızdırıldı

OnePlus 8 Pro modelinden başlamak gerekirse cihaz, 120Hz tazeleme hızına sahip 6.78 inç QHD+ Super AMOLED ekranla gelecek. Tahmin edilebileceği gibi akıllı telefon Qualcomm’un en yeni Snapdragon 865 yonga seti ve 5G bağlantı desteği ile birlikte kullanıcılara sunulacak.

Cihazda 128 GB ve 256 GB UFS 3.0 depolama alanı seçeneği sunulacak ve bellek kısmında ise 8 GB ve 12 GB LPDDR5 RAM seçenekleri olacak. OnePlus 8 Pro’nun arka tarafında dörtlü kamera kurulumu yer alacak. Bu kurulum 48MP + 48MP + 8MP + 5MP şeklinde olacak. Ön tarafta ise özçekimler için 16MP sensör yer alacak.

Akıllı telefonun OnePlus markalı telefonlarda daha önce bulunmayan IP68 sertifikası ile geleceği söyleniyor. Cihazın 30W hızlı şarj destekli 4.510 mAh kapasiteli bir batarya ile gelmesi bekleniyor.

Standart OnePlus 8 modeline gelirsek cihaz, 90Hz yenileme hızına sahip 6.55 inç FHD+ Super AMOLED ekranla gelecek. Akıllı telefon depolama alanı ve RAM seçenekleri konusunda Pro model ile aynı kombinasyonlara sahip olabilir ancak bellek konusunda farklı olarak LPDDR4X RAM ile gelecek.

Cihazın arka tarafında ise pro modelden farklı olarak üçlü kamera kurulumu bulunacak. Bu üçlü kamera kurulumu ise 48MP + 16MP + 2MP şeklinde olacak. Ön tarafta ise 16MP bir sensör yer alacak. Bununla beraber OnePlus 8 modelinin, Pro varyantında olan IP sertifikasına sahip olmayacağı düşünülüyor.

Akıllı telefon 30W hızlı şarj destekli 4.300 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. Kablosuz şarj konusunda nasıl bir hız ile karşımıza çıkacak bu konuda bir bilgi yer almıyor. Her iki modelin de mavi, siyah ve yeşil renk varyantları ile satışa sunulması bekleniyor.

Ortaya atılan ve sızdırılan bilgiler bu şekilde. Henüz cihazların özellikleri ile ilgili OnePlus tarafından herhangi bir bilgi paylaşılmış değil. Bunun için şirketten resmi bir duyuru beklememiz gerekecek. Zaten cihazların tanıtım tarihine de çok fazla kalmadığı için bekleyebiliriz. OnePlus 8 serisi ile ilgili daha fazla bilgi geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz, bunun için takipte kalın.

“OnePlus 8 ve 8 Pro Modellerinin Teknik Özellikleri Sızdırıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir