Nadixa Krem Ne İşe Yarar?

Nadixa krem genel olarak çeşitli deri hastalıklarını tedavi eden bir üründür. Peki Nadixa krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Nadixa Krem Nedir?

Bu krem akne vulgarisin tedavisi için topikal bir florokinolon antibiyotiktir. Ayrıca bakteriyel cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Akne, sivilce ve siyah nokta gibi komodonların iyileştirilmesi, giderilmesi ve önlenmesi için uygulanan bir kremdir.

Nadixa Krem Eşdeğeri

Aknefloks krem, Magnis krem, Nabifeks krem ve Nadacne krem bu ilacın eşdeğeri ürünlerdir.

Nadixa Kremi Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 39.93 TL’dir.

Nadixa Krem Etken Maddesi

Bu kremin aktif maddesi nadifloksasin isminde bir bileşendir.

Nadixa Krem İçindekiler

Bu kremin aktif maddesi nadifloksasin adlı maddedir. Yardımcı maddeleri ise beyaz yumuşak parafın, hafif sıvı parafın, stearil alkol, setil alkol, polioksietilen 5 setil eter, polioksietilen 20 setil eter, sodyum hidroksit, dietanolamin, disodyum edetat, gliserin, benzalkonyum klorür ve saf sudur.

Nadixa Krem Muadili

Aknefloks krem, Magnis krem, Nabifeks krem ve Nadacne krem bu ilacın muadili ürünlerdir.

Nadixa Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, akne vulgaris için reçete edilen topikal bir antibiyotiktir. Bu krem, akneler, sivilceler ve siyah noktaların iyileştirilmesi için kullanılır. Bakteri replikasyonunda yer alan enzim DNA girazı inhibe eder. Bu ilaç akne vulgaris için reçete edilen topikal bir antibiyotiktir. Bakteri replikasyonunda yer alan enzim DNA girazı inhibe eder.

Nadixa Krem Cilde Faydaları

Bu krem akne vulgarisin tedavisi için topikal bir florokinolon antibiyotiktir. Ayrıca bakteriyel cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Akne ajanları, hücre uyarıcılar ve proliferantlar grubuna giren bir ilaçtır. Akne vulgaris’in hafif veya orta derecede inflamatuar formlarının yani papulopustüler aknelerin topikal tedavisi için uygulanan bir üründür.

Nadixa Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem omuzlar, sırt, boyun, yüz bölgesi, dekolte bölgesi, kollar, bacaklar, eller ve ayaklarda kullanılabilir.

Nadixa Krem Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Bu kremin aktif maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı bir alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız.
  • Bu kremin gözler, kulaklar, burun ve ağız bölgesi ile temasından kaçının. Sistematik olarak uygulanan diğer kinolonlarla tedavi edilen hastalarda ışığa duyarlılık reaksiyonları ortaya çıkabilir. Yapay ultraviyole radyasyona (ultraviyole lambalar, güneş yatakları, solaryum) maruz kalmaktan kaçının ve mümkün olduğunda güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının. 
  • Ciltte bulunan kesikler, sıyrıkların üzerine bu krem uygulanmamalıdır. 
  • Bu krem hasarlı cilde uygulanmamalıdır.
  • Bu krem hamilelik döneminde kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Bu krem gebelik döneminde kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Bu kremi kullanırken genel olarak soyma maddeleri, büzücüler ve aromatik maddeler ve alkoller olarak tahriş edici madde içeren ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır.

Nadixa Krem Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi doktorunuzun talimatlarına göre kullanmanız önemlidir. Bu kremi uygulamadan önce mutlaka ellerinizi sabunla ve suyla temizleyin. Etkilenen bölgeyi suyla temizleyin ve temiz bir havluyla kurulayın. Daha sonra bu kremi ince bir film tabakası şekilde sürün ve hafifçe ovalayın. Bu bölgeyi doktorunuz söylemediği sürece bandajlamayın, kapatmayın veya sarmayın.

Bu kremi doktorunuzun belirttiği dozdan fazla ya da çok uzun süre kullanmayın. Bu durum hastalığınızın hemen iyileşmesini sağlamaz aksine yan etki riskini artırabilir.

Nadixa Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında kaşıntı, tahriş, kızarıklık, kızarma, papül, sıcaklık hissi, artan terleme, kontakt dermatit ve cildin kuruluğu vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir