Mi 10 Ultra Modelinin Arka Kamera Modülünün Tasarımı Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 10 Ultra modelinin bazı teknik ayrıntıları geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Bazı akıllı telefon ve teknoloji uzmanları tarafından Xiaomi’nin yaklaşan amiral gemisi modelinin kutusu paylaşıldı. Bununla birlikte şimdi de cihazın arka bölümünde yer alan muazzam kamera modülün tasarımını gözler önüne seren bir tanıtım afişi sızdırıldı.

Görsellerde de görülebildiği gibi Xiaomi Mi 10 Ultra’nın hem seramik hem de şeffaf görünümlü olmak üzere iki farklı varyantı bulunuyor. Ancak Xiaomi’nin daha önceden piyasaya sürdüğü bazı şeffaf modeller sadece görüntüden ibaretti. Bu nedenle Mi 10 Ultra’nın şeffaf varyantının da sadece görüntü olarak şeffaf olma ihtimali oldukça yüksek.

Sızdırılan görseller, Xiaomi Mi 10 Ultra modelinin dörtlü kamera modülünü gözler önüne seriyor. Akıllı telefon oldukça ilgi çekici olan 120x yakınlaştırma özelliği ile karşımıza çıkacak. Diğer üç kamera sensörü ile alakalı detaylar paylaşılmadı. Ancak daha önceki sızıntılar akıllı telefonun ana kamerasının 48MP olabileceğini iddia ediyordu. Bunun yanında cihazın 8K video kaydını da desteklemesi bekleniyor.

Son raporlara göre Mi 10 Ultra, 8 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama, 12 GB RAM + 512 GB depolama ve 16 GB RAM + 512 GB depolama olmak üzere dört farklı kombinasyon ile piyasaya sürülecek. Akıllı telefonun seramik ve şeffaf dışında parlak gümüş renk seçeneğine de sahip olması bekleniyor.

Xiaomi Mi 10 Ultra, 6,67 inç boyutunda AMOLED ekrana ve 4.500mAh kapasiteli bataryaya sahip olacak. Cihaz gücünü Qualcomm’un Snapdragon 865+ yonga setinden alacak ve yeni nesil ekran içi parmak izi okuyucu ile birlikte gelecek. 100W veya 120W hızlı şarj desteği ile gelmesi beklenen Xiaomi’nin yaklaşan amiral gemisi modelinde aynı zamanda ekran içine gömülü kamera teknolojisinin de kullanılacağı iddia ediliyor.

“Mi 10 Ultra Modelinin Arka Kamera Modülünün Tasarımı Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir