Mart Ayında Tanıtılması Beklenen 5G Destekli Akıllı Telefonlar

2020’nin ilk yarısı, neredeyse tüm akıllı telefon tanıtımlarının çevrimiçi olarak gerçekleştiği bir yıl olarak tarihe geçebilir. Bu ay çok sayıda akıllı telefon piyasaya sürüldü. Bununla beraber Mart ayının son 10 gününde şaşırtıcı 5G destekli akıllı telefonlar göreceğiz. Ülkemizde henüz 5G kullanılmıyor ama bu teknolojiye sahip bir akıllı telefon almak istiyorsanız listedeki cihazları bekleyebilirsiniz.

Redmi K30 Pro – 24 Mart

Şu anda Redmi yetkililer sosyal medya paylaşımları ile bu ürünü bize karşı yavaş yavaş ısındırmaya başladılar. Wang Teng’in ifadesine göre bu telefon “pişmanlık ve sürprizle” karşımıza çıkacak. Burada pişmanlık olarak kastettiği cihazın kullandığı 60Hz tazeleme oranına sahip ekran olmasıdır. Akıllı telefon gücünü Qualcomm Snapdragon 865’ten alırken UFS 3.0, LPDDR5 gibi özellikleri de sunacak.

Royole FlexPai 2 – 25 Mart

Katlanabilir akıllı telefonlar kategorisinde her ne kadar Samsung ve Huawei gibi firmalar öne çıksa da ilk katlanabilir cihazı tanıtan şirket bunlar değil. Katlanabilir telefon furyasının fitilini ateşleyen ilk akıllı telefon Royole Flexpai modeli olmuştu. Şirketin ilk katlanabilir cihazının yeni modeli bu yılki MWC 2020 etkinliğinde bekleniyordu. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle bu etkinlik iptal edildi. Şirket yeni modelini 25 Mart’ta düzenleyeceği çevrimiçi etkinlikte tanıtacak. Cihazın Snapdragon 865 yonga setine ve 5G modeme sahip olacağına dair söylentiler var.

Huawei P40 – 26 Mart

Huawei P40 serisini düzenleyeceği çevrimiçi konferans ile 26 Mart’ta tanıtacak. Bu konferans birçok Huawei hayranı tarafından heyecanla bekleniyor. Bu cihazların 800 dolardan fazlaya mal olacağı ve Google Mobil Servisleri ile gelmeyeceği biliniyor. Huawei, ABD tarafından uygulanan kısıtlamalara karşı hala mücadelesini sürdürüyor. Huawei ne kadar çok cihaz yayınlarsa ABD kısıtlamalarına karşı o kadar çok çözüm üretebileceği tahmin ediliyor.

Honor 30S – 30 Mart

Honor 30S modelinin tanıtım tarihi 30 Mart olarak belirlendi. Bu modelde yeni Kirin 820 yonga setinin yer alması bekleniyor. Honor’un orta sınıf bir akıllı telefonda sunacağı 5G özelliğinin çok rekabetçi bir ürün ortaya çıkaracağı apaçık ortada.

Vivo S6 – 31 Mart

Mart ayı Vivo için oldukça verimli bir ay oluyor. Mart ayının son gününde Vivo S6 resmi olarak tanıtılacak. Bu yeni cihaz 5G’yi destekleyecek ayrıca tasarım ve ağırlık konusunda da iyi bir deneyim sunacak. Listemizde bulunan dikkate değer başka bir cihaz da bu.

Mart ayında tanıtılacak 5G destekli akıllı telefonlar için hazırladığımız liste böyleydi. Bu cihazlar ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir