K-Mexader Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

K-Mexader krem genel olarak farklı cilt hastalıklarını iyileştiren bir üründür. Peki K-Mexader krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

K-Mexader Krem Muadili

Airmeta inhilasyon için toz içeren blister, Asmanex Twisthaler inhalasyon, Codermo losyon, Elocon krem, M-Furo krem ve Momecon krem bu kremin muadillleridir.

K-Mexader Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 10.12 liradır. 

K-Mexader Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, sedef hastalığı (vücudun bazı bölgelerinde kırmızı, pullu lekelerin oluştuğu bir cilt hastalığı ve egzama (cilde neden olan bir cilt hastalığı) dahil olmak üzere çeşitli cilt rahatsızlıklarının kızarıklığını, kuru ve kaşıntılı olmak ve bazen kırmızı, pullu döküntüler, şişmesini, kaşınmasını ve iltihaplanmasını ve rahatsızlığını gidermek için kullanılır.  Bu krem, kortikosteroidler adı verilen bir ilaç sınıfındadır. Derideki doğal maddeleri aktive ederek şişlik, kızarıklık ve kaşıntıyı azaltmak için çalışır.

K-Mexader Krem Faydaları

Bu krem, sedef hastalığının (yaygın plak tipi sedef hastalığı hariç) ve atopik dermatitin iltihaplı ve kaşıntılı belirtilerinin tedavisinde kullanılır.

K-Mexader Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa ya da başka alerjiniz varsa ya da bu kremin etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza belirtin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi, özellikle de zayıf kan dolaşımı, diyabet, bağışıklık sistemi sorunları hakkında bilgi verin.
  • Kortikosteroidler cilt enfeksiyonlarını daha da kötüleştirebilir ve tedavi edilmesini zorlaştırabilir. Tedavi edilebilmesi için cilt enfeksiyonunuz varsa doktorunuza söyleyin. Durumunuz düzelmezse veya cilt semptomlarınız kötüleşirse derhal doktorunuza söyleyin.
  • Nadiren, kortikosteroid ilaçları uzun süre veya geniş cilt bölgelerinde kullanmak, vücudunuzun fiziksel strese yanıt vermesini zorlaştırabilir. Bu nedenle, ameliyat veya acil tedavi görmeden önce veya ciddi bir hastalık veya yaralanma yaşarsanız, doktorunuza veya diş hekiminize bu ilacı kullandığınızı veya bu ilacı son birkaç ay içinde kullandığınızı söyleyin.
  • Ameliyat olmadan önce doktorunuza veya diş hekiminize kullandığınız tüm ürünlerden (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) bahsedin.
  • Olası olmasa da, bu ilaç uzun süre kullanıldığında çocuğun büyümesini geçici olarak yavaşlatabilir. Çocuğunuzun boyu kontrol edilebilmesi için doktoru düzenli olarak görün.
  • Hamilelik sırasında bu ilaç sadece açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

K-Mexader Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce ve her tekrar doldurduğunuzda eczacınızdan temin edilebilecek olan hasta bilgi broşürünü okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Bu ilaç yalnızca cildin belirli bölgelerinde kullanım içindir. Doktorunuz tarafından istenmedikçe yüz, kasık veya koltuk altı veya çocuk bezi döküntüleri için kullanmayın.

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi yıkayın ve kurulayın. Etkilenen alanı temizleyin ve kurulayın. Doktorunuzun belirttiği şekilde, genellikle günde bir kez etkilenen bölgeye ince bir ilaç tabakası uygulayın ve yavaşça ovalayın. Tedavi edilen bölgeyi, doktorunuz tarafından talimat verilmedikçe bandaj veya diğer pansumanlarla kapatmayın. Bir bebekte bez bölgesinin yakınında kullanılıyorsa, sıkı oturan çocuk bezi veya plastik pantolon kullanmayın.

İlacı uyguladıktan hemen sonra yıkamayın veya durulamayın. Ellerinizi tedavi etmek için bu ilacı kullanmıyorsanız, her kullanımdan sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Bu ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının. Bu meydana gelirse, suyla iyice durulayın ve tahriş devam ederse doktorunuzu arayın.

Ondan en iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatte kullanın. Bu ilacı büyük miktarlarda uygulamayın, daha sık kullanmayın veya reçetelenenden daha uzun süre kullanmayın. Durumunuz daha hızlı düzelmeyecek ve yan etki riskiniz artabilir. Doktorunuza durumunuzun iki haftalık tedaviden sonra düzelmediğini veya kötüleştiğini söyleyin.

K-Mexader Krem Yan Etkileri

Bu ilacı uyguladığınızda yanma, kaşıntı veya batma meydana gelebilir ancak genellikle kısa bir süre devam eder. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Doktorunuzun size yararının yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiği için bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Çatlaklar, cilt incelmesi, ciltte renk değişikliği, akne, kıl iltihabı (folikülit) gibi beklenmedik ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin.

Nadiren, bu ilacın ciltten emilerek kan dolaşımına girmesi mümkündür. Bu, çok fazla kortikosteroidin yan etkilerine yol açabilir. Bu yan etkiler çocuklarda ve bu ilacı uzun süre veya cildin geniş bölgelerinde kullanan kişilerde daha olasıdır. Alışılmadık yorgunluk, aşırı yorgunluk, kilo kaybı, baş ağrısı, ayak bileklerinde şişlik, ayaklarda şişlik, artan susama, idrara çıkma, görme sorunları gibi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Kızarıklık, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi, nefes darlığı gibi ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz, derhal tıbbi yardım alın.

Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda bahsedilmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir