iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max 120Hz Ekrana Sahip Olacak

DSCC’nin kurucusu ve CEO’su Ross Young tarafından paylaşılan bir liste görüntüsüne göre, Apple‘ın iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri gerçekten de 120Hz ekran tazeleme hızına sahip bir ekran ile karşımıza çıkacak.

2020 yılı içerisinde tanıtılan 120Hz tazeleme hızına sahip ekranlı akıllı telefon modellerinin listesi, birkaç önemli bilgiyi bizlere sunuyor. Bu listede sadece Apple’ın yeni nesil modelleri yer almıyor. Listeye dikkatlice baktığımız zaman Huawei’nin Mate 40 modelini de görmekteyiz.

Ross Young tarafından paylaşılan listede standart olan iPhone 12 modellerini görmüyoruz. Listede sadece iPhone 12’nin “Pro” isim takısına sahip olan üst seviye modelleri yer alıyor. Bu durumdan dolayı standart iPhone 12 modellerinde büyük ihtimalle 60Hz yenileme hızına sahip ekranlar göreceğiz. Bunun dışında önceki bilgiler tüm iPhone 12 modellerinin OLED ekranlar ile geleceğini belirtmişti.

Tedarik zincirinde yer alan firmalardan gelen geri bildirimlere göre, yaklaşmakta olan iPhone 12 serisi önceki modellere göre daha ince bir gövde yapısına sahip olacak. Söylentilere göre 6,7 inç ekrana sahip olan iPhone 12 Pro Max, iPhone 11 Pro Max modelinin 8,1mm kalınlığına kıyasla 7,4mm kalınlığı ile piyasaya sürülecek.

Apple, çok katmanlı bir anakart kullanacak bu nedenle iPhone 12 serisinde daha yüksek kapasiteli bataryalar görebiliriz. Bazı kaynaklar iPhone 11 Pro Max’de bulunan 3.969mAh kapasiteli bataryadan daha yüksek bir kapasite göreceğimizi söylüyor. Ancak bu kapasite artırımının 4.400mAh’i geçmeyeceği belirtiliyor.

Son olarak Wedbush Securities tarafından paylaşılan bir rapora göre iPhone 12 modellerinin kutusunda kulaklık bulunmayacak. Apple’ın bu davranışının sebebi ise AirPods ürününün satışlarını arttırmak olduğu söyleniyor. Eğer Apple böyle bir hamle yaparsa 20 milyon adet fazladan AirPods satabileceği belirtiliyor.

“iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max 120Hz Ekrana Sahip Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir