iPhone 12, ‘İleri Teknoloji’ Kamera Lenslerine Sahip Olacak

Apple’ın bu sonbaharda ikonik ürünü için bir ilk yıl olacak olan en az dört yeni iPhone 12 piyasaya sürmesi bekleniyor. iPhone 12, bir salgın sırasında başlatılan ilk telefon olacak. Bu da lansman gecikmelerine ve kullanılabilirlik sorunlarına yol açabilir. Yeni koronavirüs krizinin ekonomi mücadeleye devam ederken satışları etkileyebileceğinden bahsetmiyoruz bile.

iPhone 12, boyutları 5,4 inç ila 6,7 ​​inç arasında değişen dört versiyona sahip ilk seri olacak. Hepsi de yeni bir iPhone hattı için bir ilk OLED ekranlara sahip olacak ve 5G bağlantısını destekleyen ilk iPhone modelleri olacak. iPhone 12, 4 serisinden ve iPad Pro’dan ilham aldığı düşünülen yeni bir tasarımı ile piyasayı sallayan bir telefon olacak. iPhone 12 ayrıca sektör için bir ilk olacak 5nm işlemciye sahip ilk Apple’ın telefonu olacak. Kutusunda ise sadece şarj cihazı olacak. EarPods bulunmayacak. Son olarak, iPhone 12 söylentilere göre 649 $ ‘dan başlayacak. Bu, birkaç yıldır görmediğimiz yeni bir iPhone için bir fiyat. Ve en ucuz iPhone, Apple için de bir ilk olan 128GB depolama alanını kullanacak.

Bu, mevcut söylentilerin ve sızıntıların tamamının doğru olmadığını elbette biliyoruz. Aynı hikayeyi anlatan tüm bu ayrılıklar olmasa bile, bir sonraki iPhone hakkında iki şey biliyoruz: Öncekinden ve yükseltilmiş kamera deneyiminden daha güçlü bir çip ile ortalığı sallayacak.

Analist Kuo’nun iPhone 12 Hakkındaki Görüşleri

Analist Mini-Chi Kuo’dan (MacRumors aracılığıyla) yatırımcılara yeni bir not, iPhone’a gelen kamera yükseltmelerini detaylandırıyor. Kuo, Apple’ın çeşitli ürünler için tedarik zincirlerinden gelen kaynaklara erişim sayesinde Apple’ın hareketlerini tahmin etmede harika bir geçmişe sahiptir.

Kuo, Largan’ın iPhone’lar için Apple’a premium kamera lensleri tedarik edeceğini söylüyor, ancak teslimatlar önceki yıllara göre ertelendi. Largan, önceki iPhone modelleri için de kamera lensleri sağladı.

Raporda, yılın ikinci yarısında üretim dört ila altı hafta ertelendi. Kuo, koronavirüs pandemisinden bir neden olarak bahsetmedi, ancak pandeminin operasyonları etkilemesi muhtemel. İPhone iPhone zirveleri, Largan gecikmeleri nedeniyle Ağustos ve Ekim ayları arasında düşecek. Bu, bazı yeni Apple telefonlarının modellerinin beklenenden daha geç piyasaya sürüleceğini bildiren raporları açıklayabilir.

Kuo’nun yeni notu, iPhone 12’nin aldığı “ileri teknoloji” lenslerin doğasını belirtmiyor. Yine de, önceki bir raporda, 6.7 inçlik iPhone’un daha iyi ışık yakalayabilen daha büyük sensörler de dahil olmak üzere birkaç arka kamera iyileştirmesine sahip olacağını söyledi.

Tüm 12 serisi aynı arka kamera kurulumunu taşımayacaktır. En ucuz modellerde iki kamera bulunurken, iPhone 12 Pro sürümleri de 11 serisinin Pro modelleri gibi üç lens alacak. Bunun yanı sıra, yeni Profesyoneller ayrıca 2020 iPad Pro’nun AR kamerasına benzer dördüncü bir LiDAR sensörü alacaklar. Bu ise, 12 serisi için başka bir ilk olacak.

Kuo, önceki raporlarda 5.4 inç ve 6.1 inç iPhone 12 modellerinin Eylül ayında üretime gireceğini ve 6.7 inçlik Pro’nun Ekim ayına erteleneceğini söyledi.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir