Huawei P50 Modeli, Değiştirilebilir Kameraya Sahip Olabilir

Huawei’nin piyasaya sürdüğü amiral gemileri zaten oldukça yüksek kaliteye sahip kameralar ile gelmektedir. Ancak görünen o ki şirket bununla yeterli kalmak istemiyor ve akıllı telefonlardaki kameraları nasıl daha iyi bir noktaya taşırım diye düşünüyor. Söz konusu geliştirme seçeneklerinden birisi de değiştirilebilir lenslerdir. Huawei bu konuda bir patent bile aldı ve gelecek yıl P50 modeli ile birlikte bu teknolojiyi kullanabilir.

Söz konusu bu teknolojiye ait olan patent, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi veritabanında ortaya çıktı. Bu kaynakta değiştirilebilir kameraya dair teknik detaylar yer almasa da görsel olarak nasıl bir tasarım ortaya koyulacağı belirtiliyor. İki bölümden oluşan kamera modülünün bir bölümünde sabit kameralar yer alacakken diğer bölümünde ise değiştirilebilir kameraya olanak tanınacak.

Harici olarak takılabilecek olan bu lensler birçok farkı çekim moduna olanak tanıyacak. Oldukça uzak noktaları optik yakınlaştırma yapabilmeyi bile sağlayabilecektir. Görseller henüz fikir aşamasında olanak bir cihaza işaret ediyor. Bu nedenle Huawei’nin yeni teknoloji fikrini ne zaman hayata geçirebileceği konusunda bir bilgimiz bulunmuyor.

Böyle bir teknoloji, akıllı telefonların gelişimi konusunda önemli bir fikirdir. Donanım ve ekran konusunda oldukça gelişen telefonlar, yakın zamanda 100x zoom yapabilen kameralar ile donatılmıştı. Huawei, P40 modelleriyle kamera konusunda kendisini aşmıştı. Şimdi ise değiştirilebilir kamera lensleri ile birlikte cihazlardaki kameralar farklı bir noktaya evrilebilir. Bu da tabii ki kullanıcıların avantajına olacaktır.

“Huawei P50 Modeli, Değiştirilebilir Kameraya Sahip Olabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir