Huawei, 8 İnçlik Bütçe Dostu MatePad Tabletini Patentledi

Tablet pazarı her geçen gün daralıyor ve tablet satışları azalıyor. Buna rağmen Huawei bu sektörde varlığını devam ettirmek istiyor. Huawei tarafından geliştirilen yeni bir 8 inçlik, bütçe dostu MatePad modelinin tasarım patenti ortaya çıktı. Bu patent cihazın tasarım detaylarını ortaya koyuyor ve modelin çift hoparlöre sahip, 8 inçlik ekran ile gelen bir tablet olduğunu görüyoruz.

Huawei, 2019 yılında yeni bir tasarım anlayışına sahip tablet patenti sunmuştu. Bu patent nihayet bu ayın başlarında ortaya çıktı. Henüz piyasaya sürülmemiş olan tabletin 15 adet renkli render görüntüsü yayınlandı. Görüntülere baktığımız zaman bu cihazın Huawei MatePad T isimli uygun fiyatlı bir model olabileceği tahmin ediliyor.

Ayrıca, Huawei’nin MatePad T modeli için Nisan ayının başlarında WiFi sertifikası aldığı belirtildi. Bu sertifika, 6 modelin geliştirilme aşamasında olduğunu ve farklı bellek, ağ sürümlerine sahip olduğunu ortaya koyuyor. Kısacası WiFi, 4G LTE ve 5G destekli farklı MatePad T modelleri göreceğiz. Bunun yanında bu modellerin Android 10 tabanlı EMUI 10 arayüzü ile birlikte gelmesi bekleniyor dolayısıyla Google servisleri yer almayacak.

Şu anda MatePad T modelinin donanımsal özelliklerine dair ince ayrıntılar mevcut değil. Ancak söylentilere göre bu cihaz Kirin 810 veya Kirin 820 yonga seti ile birlikte sunulacak. Tabletin öne çıkan özelliği bütçe dostu olmasıdır, bu nedenle cihazın arkasında ve önünde yalnızca birer tane kamera konumlandırılmıştır.

Tablette dikkat çeken bir diğer detay ise hoparlör ızgarasıdır. Cihazın hem alt tarafında hem de üst tarafında hoparlörler yer almaktadır. Bu da stereo destekli çift hoparlöre işaret ediyor. Huawei’nin bütçe dostu tableti ile ilgili daha fazla detayı ilerleyen zamanlarda öğreneceğiz. Bizi takipte kalın.

“Huawei, 8 İnçlik Bütçe Dostu MatePad Tabletini Patentledi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir