Honor 30S Modeline Ait Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

Honor, 30 Mart tarihinde yeni akıllı telefonu Honor 30S modelini piyasaya sürecek. Bu cihaz Kirin 820 5G yonga seti ile donatılmış dünyanın ilk akıllı telefonu olacak. Ortaya çıkan son sızıntılar cihazın arka tasarımını gözler önüne serdi. Çin’in sosyal medya platformu Weibo üzerinden cihazın ön ve arka tasarımını tamamen ortaya koyan render görüntüleri yayınlandı. Bir başka sızıntı ise Honor 30S’nin kamera detaylarını ortaya çıkardı.

Daha önceden paylaşılan raporlar, Honor 30S’nin beyaz ve turuncu renk seçenekleri ile geleceğini belirtmişti. Yeni bilgiler ise siyah ve yeşil renk seçeneklerinin de mevcut olacağını gösteriyor. Cihazın arka tarafına ait görseller, düzenli bir şekilde yerleştirilmiş dikdörtgen kamera modülünü gösteriyor. Bu kamera kurulumu, dört kamera sensörü ve bir adet LED flaştan oluşuyor.

Kamera kurulumda 64MP birincil lens ve 3x optik yakınlaştırma yapmayı sağlayan bir telefoto sensör bulunuyor. Honor, 30S modelinin arka tasarımında kelebek kanadından esinlenilmiş bir tasarımı ortaya koymuş durumda. Ayrıca telefona yandan baktığınız zaman arka kamera modülünün çıkıntı yaptığını da görebiliyorsunuz.

Render görüntüleri, Honor 30S’nin yan tarafa entegre edilmiş bir parmak izi tarayıcısı ile geldiğini doğrular nitelikte. Telefonun ön tasarımına geldiğimizde ise bizi kamera delikli bir ekran karşılıyor. Parmak izi okuyucu yan tarafta bulunduğundan dolayı cihazın LCD ekran ile geleceği anlaşılıyor. Bunun nedeni LCD ekranların yapısı gereği parmak izi tarayıcılarının stabil bir şekilde çalışamaması. Ancak bu konuyla ilgili yakın zamanda gelişmeler olmuş ve Redmi tarafından LCD ekrana bir parmak izi okuyucu entegre edilebilmişti.

Şirket yakın zamanda 40W hızlı şarj desteği ile birlikte cihazın sunulacağını doğruladı. Akıllı telefon AnTuTu testinde 375K puan elde etti. Cihaz Android 10 sürümü ile gelecek. 8GB RAM ve 128GB dahili depolama kapasitesi olacak. Ekranı 1080 x 2400 piksel ve 20:9 en boy oranına sahip olacak.

“Honor 30S Modeline Ait Render Görüntüleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir