Gelecek Yılın Xiaomi Amiral Gemileri Çok Daha Pahalı Olacak

Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinden güç alan 2020 model amiral gemisi akıllı telefonlar, önceki nesil modellere göre daha yüksek bir fiyatlandırma ile satılıyor. Bunun nedeni ise yonga setinin sahip olduğu yüksek fiyat ve maliyettir. Güney Koreli kaynaklardan gelen yeni bilgilere göre gelecek yılın Xiaomi ve diğer marka amiral gemileri çok daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olacak.

Güney Koreli bir yayın olan IT Home tarafından Xiaomi ile Qualcomm arasındaki yeni nesil mobil yonga seti anlaşmasına dikkat çekildi. IT Home’a göre, Xiaomi tarafından imzalanan bir sipariş belgesinde Snapdragon 875’in 250 dolar civarında bir fiyata sahip olduğu belirtiliyor. Bu fiyatın hem işlemcinin kendisini hem de Snapdragon X60 5G modemini içerdiği söyleniyor.

Yine aynı kaynak tarafından Xiaomi’nin gelecek amiral gemisi akıllı telefon modelleri için belirlenecek fiyatlar konusunda çalışmaları yürütmeye devam ettiği belirtildi. Qualcomm, şu anda Snapdragon 865’i üreticilere 150 ila 160 dolar arasında göndermektedir. Bu, Snapdragon 875’in selefine göre yaklaşık 100 dolar daha pahalı olduğu anlamına geliyor.

Qualcomm’un yeni Snapdragon 875 yonga setinin Cortex-A77’den %30 daha iyi performansa sahip olan süper çekirdekli Cortex-X1 işlemciye sahip olduğu söyleniyor. Bu süper çekirdek, 1 + 3 + 4 çekirdek düzenlemesinde üç Cortex-A78 çekirdeği ve dört verimlilik çekirdeği ile birlikte birleştirilerek sunulacaktır.

Xiaomi, şu anda alt markası olan Redmi ile birlikte en ucuz amiral gemisi modellerin bazılarını halihazırda satıyor. Şirket, bunu gelecek yılki Redmi modellerinde de sürdürmek isteyecek. Ancak elbette Qualcomm’un yeni pahalı amiral gemisi yonga setleri bu yeni ürünlerin fiyatının da artmasına sebep olacaktır.

“Gelecek Yılın Xiaomi Amiral Gemileri Çok Daha Pahalı Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir