Gebze İlçesi Ünlü Diş Doktorları

Günümüzde yaşam kalitemizi arttırmak adına diş kontrollerine gitmek zorunlu olmuştur. Birçok hastalığı beraberinde getirebilen diş hastalıklarından korunmak gerekir. Bunun içinde diş doktorlarından randevu almak birebir görüşmelidir. Diş doktorlarının tedavi süreciniz boyunca size pek çok yardımı dokunacaktır. Ayrıca unutulmamalıdır ki tüm diş problemlerinde evde çözüm aramak-diş çekimi yapmak, iltihabı kurutmaya çalışmak- riskli bir durum oluşturabilmektedir. Bu yazımızda Gebze ilçesinde yer alan gebze diş doktoru önerilerini araştırdık. Ayrıca diş hekimleri ile ilgili bilmeniz gereken noktalardan bahsettik.

  1. Ortodontist Ve Diş Hekimi Arasındaki Farklar

 Tedavi süreciniz boyunca birçok detayın farkında olmanız gerekmektedir. Bu detaylardan biride diş hekimleri ve ortodontistler arasındaki farklardır. Öncelikle ikisinin de diş fakültelerinden mezun olan diş hekimleri olduklarını unutulmaması gerekir. Ortodontistler diş yapısı, çene ve dişlerin görünümü ile ilgili uzmanlığa sahip doktorlardır. Diş hekimleri ise bu alanda ihtisaslaşma sağlamamış ancak diş doktorluğunda kendilerini geliştirmiş olabilmektedir. Dişlerin görünümü, diş eti tedavisi, diş teli kullanımı, diş kaymaları gibi sebeplerden dolayı öncelikli olarak başvurmanız gereken ortodontistler olmaktadır.

  1. Gebze İlçesinde Yer Alan Diş Poliklinikleri

 Diş doktorları sağlığınız adına size birden fazla randevu verebilir. Ayrıca yaşadığınız mekâna yakın diş doktorlarını araştırmanız gerekmektedir. Bu durum sizin hızlı bir şekilde doktorunuza yetişmenizi sağlayacaktır. Muayene sonrasında doktorun kartvizitini almanız daha sağlıklı olacaktır. Gebze semti içerisinde yer alan diş poliklinikleri adına yaptığımız arama sonuçlarını inceledik. Yaptığımız incelemeye göre gebze diş doktoru önerilerinde kadın doktorlar Ayşegül Öztürk, Esra Bihter Gürler, Selime Ülker gösterilebilir. Erkek doktorlar olarak Gökhan Atasoy, Kenan Cantekin, Beşiroğlu, , Kerem Çağlar Gümüş, Hişyar Kutlay gösterilebilir.

 3.Gebze İlçesi Diş Muayene Ücretleri

 Diş doktorları gerek devlet hastanelerinde gerekse kendi özel kliniklerini açarak çalışabilmektedir. Özel bir klinik için randevu aldığınız bunun ücretli olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Diş hastalıklarına göre fiyatları değişen bu muayene ücretleri hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Yaptığımız araştırmaya göre gebze diş doktoru diş hekimi muayenesi 110 TL iken uzman diş hekimi muayenesi 135 TL olmaktadır. Ayrıca dolgu fiyatları 185-360 TL arasında değişmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir