Galaxy Z Flip Modeli, Yılın En Çok Satan Katlanabilir Telefonu Oldu

Samsung, bu yılın başlarında Galaxy Fold’un ardından ikinci katlanabilir akıllı telefon modeli olan Galaxy Z Flip‘i piyasaya sürdü. Samsung Galaxy Z Flip katlanabilir telefon modeli önemli bir satış başarısını da beraberinde getirdi. DSCC’nin en son yayınladığı rapora göre, bu model 2020 yılında şimdiye kadarki geçen süreçte en çok satan katlanabilir cihaz oldu.

Galaxy Fold modeli yana doğru katlanan bir cihaz iken Galaxy Z Flip modeli ise kapaklı bir katlanabilir akıllı telefon modelidir. Şirketin bu modeli, bu sene Galaxy S20 serisi ile birlikte piyasaya sürülmesine rağmen bu seride kullanılan yonga setlerinden farklı olarak Qualcomm’un Snapdragon 855 yonga setini kullanmıştı. Yani tasarımsal açıdan yenilikçi olsa da donanım olarak bir sene eskide kalmıştı.

Galaxy Z Flip’in ensek AMOLED paneli üst tarafından yer alan UTG (Ultra İnce Cam) tabakası sayesinde iyi bir şekilde korunmaktadır. Bu koruma teknolojisi, şirketin ilk katlanabilir akıllı telefon modelinde kullandığı teknolojiye göre çok daha dayanıklıdır. Ayrıca ilk modeldeki 1.989 dolarlık fiyata kıyasla bu yeni modelin 1.380 dolarlık bir fiyata sahip olmasına da olanak tanımaktadır.

Tüm bu faktörlerin yanı sıra Samsung, Galaxy Z Flip modeli için dünya çapında zaman zaman çeşitli indirim kampanyaları da düzenlemektedir. Bu indirimler sayesinde Galaxy Z Flip, Galaxy Fold modeline göre daha cazip gelmektedir. Bu sayede şirket Galaxy Z Flip modellerin çok daha fazla sayıda satış yapabilmektedir.

Samsung, önümüzdeki katlanabilir akıllı telefon modellerinde de UTG teknolojisini tercih ederek ekranlarda koruma sunacak. Analistlere göre şirket Galaxy Z Fold 2 modelinde de bu ekranları kullanacak. Ayrıca şirketin 5 Ağustos’ta düzenleyeceği Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy Note 20 serisiyle beraber yeni nesil katlanabilir akıllı telefon modellerini de piyasaya sürmesi beklenmektedir.

“Galaxy Z Flip Modeli, Yılın En Çok Satan Katlanabilir Telefonu Oldu” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir