Fusidas Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Fusidas krem, antibiyotikler ilaç grubuna ve antifungal ilaç kategorisine aittir. Peki Fusidas krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Bu ilaç, birden fazla marka adı altında ve/veya birkaç farklı biçimde mevcut olabilir. Bu ilacın herhangi bir özel marka adı, tüm formlarda bulunmayabilir veya burada tartışılan tüm koşullar için onaylanmamış olabilir. Ayrıca, bu ilacın bazı formları burada tartışılan tüm koşullar için kullanılmayabilir.

Doktorunuz bu kremi, bu ilaç bilgi makalelerinde listelenenlerin dışındaki durumlar için önermiş olabilir. Bunu doktorunuzla tartışmadıysanız veya bu ilacı neden aldığınızdan emin değilseniz, doktorunuzla konuşun. Doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayı bırakmayın.

Sizinle aynı semptomlara sahip olsalar bile, bu ilacı kimseye vermeyin. Kişilerin bu ilacı doktorları reçete etmediyse kullanmaları zararlı olabilir.

Fusidas Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Fucibest Krem, Fucidin Krem, Fucidin Pomad, Fucidin Film Tablet, Fucidox Pomad, Fucidox Krem, Fucitec Pomad, Fucitec Krem, Fucitec Film Kaplı Tablet ve Fusidas Krem vardır. Ayrıca Fusinat Film Tablet, Fusix Derma Pomad, Fusix Derma Krem, Robisid Film Tablet, Stafine Pomad, Stafine Film Tablet, Stafine Infüzyon İçin Toz ve Çözücü Içeren Flakon, Stafine krem ve Tiremix Krem bu ilacın muadilleri arasında yer alır.

Fusidas Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 19.33 liradır.

Fusidas Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, fusidik asit içeren bir ilaçtır. Bir tür antibiyotiktir. Bu krem, enfeksiyonlara neden olan mikropları ve bakterileri öldürerek çalışır. Bu krem, ciltte kızan, kabuklu ve şişmiş bir cilt yarası olan impetigo hastalığı, enfekte dermatit (cildin iltihabı) ve lekeler, enfekte kesikler ve sıyrıklar gibi mikroplar (bakteriler) tarafından enfekte olduğu cilt hastalıklarını tedavi etmek için cilde kullanılır.

Fusidas Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, daha önce doktorunuz tarafından teşhis edilmiş ve tedavi edilmiş enfekte egzama veya dermatiti tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Özellikle enfekte egzamayı yedi ila on günlük bir kürde tedavi eden fusidik asit içeren bir antibiyotik kremdir. Ayrıca bu krem impetigo, enfekte dermatit, enfekte kesikler, sıyrıklar gibi mikroplar tarafından enfekte olan yaralar, egzama ve dermatit gibi dermatolojik rahatsızlıkları iyileştirir.

Fusidas Krem Faydaları

Bu krem impetigo, enfekte dermatit, enfekte kesikler, sıyrıklar gibi mikroplar tarafından enfekte olan yaralar, egzama ve dermatit gibi cilt hastalıklarının iyileştirilmesi için kullanılan bir üründür.

Fusidas Krem İle İlgili Uyarılar

 • Fusidik aside alerjiniz varsa ve fusidik aside aşırı duyarlıysanız bu kremi kesinlikle kullanmayın.
 • Ürününüzdeki diğer bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa veya aşırı duyarlıysanız bu kremi kesinlikle kullanmayın.
 • Bu ilacı gözlerinizin yakınında kullanacaksanız veya bir çocuğun gözleri için kullanacaksanız özel dikkat gösterin.
 • Bu kremi uzun süre veya çok miktarda kullanırsanız, herhangi bir yan etkinin görülme olasılığını artırabilir. Ayrıca cildiniz bu ilaca daha duyarlı hale gelebilir.
 • Başka bir ilaç alıyorsanız veya yakın zamanda aldıysanız, lütfen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu, reçetesiz satın aldığınız tüm ilaçları içerir.
 • Bu kremi kullanmadan önce hamileyseniz lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışın. Hamileyseniz veya hamile olduğunuzu düşünüyorsanız ilacınızı uzun süre veya çok miktarda kullanmamalısınız. Doktorunuzdan tavsiye istemelisiniz.
 • Emziriyorsanız, bu ilacı kullanırken doktorunuza söyleyin.
 • Bu krem, butilhidroksianisol (E320) içerir. Bu, ilacınızın kullanıldığı cildinizde kaşıntılı bir kızarıklık ve iltihaplanma yapabilir. Bu ayrıca gözlerde ve mukoza zarında (dudaklar veya genital bölge gibi) tahrişe neden olabilir.
 • Bu krem setil alkol içerir. Bu, ilacınızın kullanıldığı cildinizde kaşıntılı bir kızarıklık ve iltihaplanma yapabilir.
 • Bu krem potasyum sorbat içerir. Bu, ilacınızın kullanıldığı cildinizde kaşıntılı bir kızarıklık ve iltihaplanma yapabilir.
 • Bu ilacın içeriğinde bulunan maddelerden herhangi biriyle ilgili endişeleriniz varsa lütfen doktorunuza danışın.
 • Fusidik asit veya sodyum fusidat topikal ürünleri, fusidik asit ve tuzlarına veya bu ilacın bileşenlerinden herhangi birine alerjisi olan hiç kimse tarafından kullanılmamalıdır.
 • Fusidik asit veya sodyum fusidat topikal ürünleri lanoline alerjisi olan hiç kimse tarafından kullanılmamalıdır.

Fusidas Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi mutlaka doktorunuzun size tarif ettiği şekilde kullanın. Etkilenen bölgeye yedi ila on dört gün boyunca günde iki ila üç kez küçük bir miktar uygulayın. Doktorunuz sizi lezyonu gazlı bezle örtmeniz için yönlendirdiyse, ilacı günde sadece bir veya iki kez uygulamanız istenebilir. İlaç, yüze uygulanıyorsa gözlerden kaçınmaya özen gösterin.

Vücut ağırlığı, diğer tıbbi durumlar ve diğer ilaçlar gibi birçok şey bir kişinin ihtiyaç duyduğu bir ilacın dozunu etkileyebilir. Doktorunuz burada bahsedilenlerden farklı bir doz önermişse, doktorunuza danışmadan ilacı kullanma şeklinizi değiştirmeyin.

Bu ilacı aynen doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız önemlidir. Bu ilacı uygulamayı unutursanız, hatırladığınız anda uygulayın. Bir sonraki başvurunuzun zamanı neredeyse gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve düzenli programınıza devam edin. Kaçırılan bir dozu telafi etmek için çift doz uygulamayın. Bir dozu atladıktan sonra ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz, tavsiye için doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bu ilacı oda sıcaklığında saklayın ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayın. Bu ilacı tüpü açtıktan sonraki üç ay içinde atın.

İlaçları atık suya (örneğin lavabonun altına veya tuvalete) veya evsel çöplere atmayın. Eczacınıza artık ihtiyaç duyulmayan veya son kullanma tarihi geçmiş ilaçları nasıl imha edeceğinizi sorun.

Fusidas Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi bu krem de yan etkilere neden olabilir ancak herkese olmaz. Dikkat edilmesi gereken önemli yan etkiler arasında nefes almada güçlük, yüz, dil, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, kızarıklık ve kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar vardır. Bunun dışında kremin uygulandığı yerde ağrı, yanma hissi, batma hissi, kızarıklık, kaşıntı, konjunktivit, kurdeşen ve egzama gibi yan etkiler görülebilir. Yan etkilerden herhangi biri ciddileşirse veya herhangi bir yan etki fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir