Codermo Merhem Ne İşe Yarar?

Codermo merhem çeşitli cilt sorunlarını ve çeşitli cilt rahatsızlıklarının semptomlarını tedavi eden bir üründür. Peki Codermo merhem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Codermo Merhem Nedir?

Bu merhem sedef hastalığı veya dermatit adı verilen bazı cilt sorunlarının neden olduğu kızarıklık ve kaşıntıyı azaltmak için kullanılır. Sedef hastalığı dirseklerde, dizlerde, kafa derisinde ve vücudun diğer bölgelerinde kaşıntılı, pullu, pembe lekelerin oluştuğu bir cilt hastalığıdır. Dermatit hastalığı ise cildin deterjan gibi ajanlara tepki göstererek cildin kızarmasına ve kaşınmasına neden olan bir durumdur.

Codermo Merhem Fiyatı 

Bu kremin şimdiki fiyatı 10.12 liradır.

Codermo Merhem Muadili 

Codermo Losyon, M-Furo Merhem, K-Mexader Merhem, Elocon Pomat, Momecon Pomat, K-Mexader Krem, Momecon Krem, Elocon Krem ve K-Mexader Losyon bu kremin muadilleridir.

Codermo 0.1 Merhem 30 Gr Ne İçin Kullanılır?

Bu etkili merhem, egzama ve sedef hastalığı gibi iltihaplı cilt rahatsızlıklarının, alerjik rinitin tedavisi için reçete edilen topikal bir kortikosteroid türüdür.

Codermo Merhem Ne İçin Kullanılır?

Bu merhemin etken maddesine karşı herhangi bir alerjiniz varsa ya da bu merhemin yardımcı maddelerine karşı herhangi bir alerjiniz varsa bu ilacı kesinlikle kullanmayın.

Bu merhem, dört yaş ve üstü hastalarda egzama alevlenmeleri semptomlarını önlemeye ve sedef hastalığını iyileştirmeye yardımcı olmak için kullanılır. Her gün düzenli kullanıldığında, egzama alevlenmelerini ve sedef hastalığını azaltır. Bu merhem yalnızca doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Hamileyseniz bu merhemi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun. Emziriyorsanız bu merhemi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza bildirin.

Codermo Merhem Ne İşe Yarar?

Bu merhem bir kortikosteroiddir. Kaşıntı, kızarıklık ve şişmeye neden olabilecek cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç başka amaçlar için kullanılabilir. Sorularınız varsa sağlık uzmanınıza veya eczacınıza sorun.

Codermo Merhem ile İlgili Bilinmesi Noktalar

 • Bu ilacın etken maddesine veya diğer bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa bu merhemi kullanmayın.
 • Rosacea (yüzü etkileyen bir cilt rahatsızlığı), akne, cilt atrofisi (cildin incelmesi), ağız çevresinde dermatit, genital kaşıntı, pişik, uçuk, suçiçeği, zona, siğiller, ülsere cilt gibi başka cilt problemleriniz varsa veya yaralar varsa bu merhemi kullanmayın.
 • Bulanık görme veya diğer görme bozuklukları yaşadıysanız bu merhemi kullanmayın.
 • Hamileyseniz veya emziriyorsanız, bu merhemi kullanmaya başlamadan önce doktorunuza bildirin.
 • Bu merhem, iki yaşın altındaki çocuklar için tavsiye edilmez.
 • Bu ilacı her zaman tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanın.
 • İnce bir tabaka halinde bu merhem günde bir kez etkilenen bölgeye nazikçe sürülmelidir.
 • Kremi yüzünüzde beş günden fazla kullanmayın.
 • Uygulama yapılan bölgeleri bandaj veya sargı ya da alçı ile kapatmadan önce doktorunuza danışmalısınız.
 • Yüzde veya çocuklarda tedavi edilen alanlar bandaj veya sargı ile kapatılmamalıdır.
 • Vücudun geniş bölgelerinde uzun süre çok miktarda krem ​​kullanmamalısınız.

Codermo Merhem Nasıl Kullanılır?

Bu merhemi mutlaka doktorunuzun size vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda kullanmalısınız. Bu merhemi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi suyla ve sabunla iyice temizleyin. Etkilenen bölgeye bu merhemden ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafif bir biçimde ovalayın.

Bu merhemi kullanmanız gerekenden daha sık kullanırsanız veya vücudun geniş bölgelerinde kullanırsanız, bazı hormonlarınızı etkileyebilir. Çocuklarda bu durum onların büyümesini ve gelişimini etkileyebilir. Tavsiye için doktorunuzla iletişime geçin.

Bu merhemi doğru zamanda kullanmayı unutursanız, hatırladığınız anda kullanın ve eskisi gibi devam edin. Eğer bir dozu kaçırmışsanız kesinlikle çift doz olarak bu merhemi uygulamayın.

Bu merhemi uzun süredir kullanıyorsanız ve cilt probleminiz düzelmiş gibi görünüyorsa, kremi kullanmayı aniden bırakmamalısınız. Bunu yaparsanız, cildinizin kızardığını görebilir ve batma hissi veya yanma hissi fark edebilirsiniz. Bundan kaçınmak için, tedaviyi tamamen durdurana kadar kremi ne sıklıkta kullanmanız gerektiğini kademeli olarak azaltacağı için doktorunuzla konuşmalısınız.

Codermo Merhem Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi bu merhemin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Bu merhemin yan etkileri arasında akne, saç köklerinin iltihaplanması ve saç kökü enfeksiyonu, deride incelme, kızarıklık, deri renginin solması, deride yanma hissi, batma hissi, kaşıntı, karıncalanma hissi, aşırı tüylenme, cildin yumuşaması ve çatlaklar kuru cilt, cilt tahrişi, dermatit, ağız çevresinde dermatit ve küçük genişlemiş kan damarları vardır. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen merhemi kullanmayı durdurun ve acil olarak bir doktora başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir