Broadcom CEO’su: iPhone 12 Tanıtım Etkinliğinde Gecikme Olabilir

Broadcom CEO’su Hock Tan, geçtiğimiz günlerde bir kazanç sunumu gerçekleştirdi. Bu sunumda “büyük bir Kuzey Amerikalı cep telefonu üreticisi” için büyük bir ürün gecikmesi yaşanabileceğini bahsedildi. Broadcom CEO’sunun ima ettiği bu durum açıkça Apple firmasını ve dolayısıyla iPhone 12 modellerini işaret ediyor.

Broadcom şirketi, iPhone modelleri için tedarik ettiği bileşenler ile Apple için önemli bir tedarikçidir. Şirket, Ocak ayında Cupertinolu teknoloji devi Apple’dan yaklaşık 15 milyar dolarlık bir sipariş aldı. Mevcut iPhone 11 serisindeki modeller, Broadcom’un Bluetooth ve Wi-Fi donanımlarını içermektedir.

Moor Insight’ta çalışan bir analist tarafından yapılan öngörüye göre, Broadcom’un gelecekteki iPhone modelleri için LTE ve hatta 5G bileşenleri tedarik edebileceği söyleniyor. Broadcom’un kendi kazanç sunumuna gelirsek, şirket 3. çeyrekte gerçekleşmesi beklenen gelir artışının 4. çeyreğe kayacağı konusunda yatırımcıları bilgilendirmiş durumda.

Şirketin CEO’su bu konu ile alakalı olarak, “tasarımlar açısından hiçbir şey değişmedi, içerik açısından hiçbir şey değişmedi” dedi. Son birkaç yıldır Apple tanıttığı yeni iPhone modellerinin lansmanını Eylül ayında gerçekleştirdi. Bu lansmanlar sonra ise iPhone XR modeli gibi bazı istisnalar dışında hemen satışa başladı.

Görünen o ki küresel koronavirüs salgını nedeniyle Apple mühendisleri tasarımları tamamlamak için Çin’e seyahat edemedi. Bu engelden dolayı 2020 model iPhone’lar üzerindeki çalışma beklenen göre çok daha uzun bir süre aldı. Çeşitli satış noktaları ve bazı analistler Apple’ın üretim programındaki gecikmeyi öngörmektedirler. Yapılan en son tahmine göre yeni modelleri Kasım ayında görebiliriz.

“Broadcom CEO’su: iPhone 12 Tanıtım Etkinliğinde Gecikme Olabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir