ZTE, Dünyanın İlk Ekran Altı Kameraya Sahip Telefonunu Tanıtmaya Hazır

Akıllı telefonların tasarım detayları her sene değişiyor ve gelişiyor. Birkaç yıl öncesine kadar kalın çerçeveli telefonlar varken şimdi bu çerçeveler neredeyse sıfırı indirilmiş durumda. Bir sonraki adım ise ekran altına gömülü kameralar olacak. ZTE tarafından yapılan açıklamaya göre şirket dünyanın ilk ekran altı kameraya sahip akıllı telefon modelini tanıtmaya hazır durumda.

Daha önceden çeşitli firmalar bu teknolojiyi geliştirdiğini duyurmuştu. Hatta farklı örnekler ile bu teknolojiyi sergileyen firmalar da oldu. Ancak henüz teknolojiyi kararlı bir şekilde sunamadıkları için nihai bir üründe göremedik. Fakat ZTE’nin yaptığı bu duyuruya göre çok yakında dünyanın ilk ekrana gömülü kameraya sahip akıllı telefonunu göreceğiz.

ZTE’nin başkanı Ni Fei, Weibo hesabı üzerinden yeni bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımda şirketin yakında ilk ekran altı kameralı telefonunu duyurmaya hazır olduğunu ortaya koydu. Tanıtımla alakalı bu paylaşımda cihaza dair herhangi bir görüntü yer almadı. Herhangi bir tanıtım tarihi de belirtilmedi. Ancak paylaşımın yapıldığı cihaz ZTE A20 5G olarak karşımıza çıkıyor. Yani ZTE’nin yeni modeli bu isimle piyasaya sürülecek.

ZTE, bu teknolojiyi cihazında sunabilmek için halihazırda ekran altı kameraları ekran panelleri üreten Visionox firması ile çalışacak. Bu firmadan ilgili teknolojiyi destekleyen ekran panelleri satın alacak. Yine de ön kamera konusunda kalite sorunları ortaya çıkabilir. Kameranın üzerinde bir panel yer alacağı için kaydedilen video ve fotoğraflardaki ışık ve parlaklık düzeyleri standart kamera teknolojilerine göre farklılık gösterebilir.

Akıllı telefon sektöründe yeni bir akımı başlatacak ZTE’nin yeni modelini sabırsızlıkla bekliyoruz. ZTE A20 5G olarak isimlendirileceği iddia edilen model Çin’de bazı sertifikasyon kurumlarında doğrulandı ve testlerden geçti. Cihazın model numarası ise ZTE A2121 olarak belirtilmektedir. Dünyanın ilk ekrana gömülü kamera teknolojisine sahip modeli tanıtıldığı zaman tüm detayları ile sizlerle paylaşıyor olacağız.

“ZTE, Dünyanın İlk Ekran Altı Kameraya Sahip Telefonunu Tanıtmaya Hazır” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir