Xiaomi, POCO F1 Modeli İçin MIUI 12 Güncellemesini Sunmaya Başlıyor

Xiaomi, Temmuz ayının sonlarında Mi 8 modeli için Çin’de MIUI 12 kararlı sürüm güncellemesini yayınlamaya başlamıştı. Bu durumda POCO F1 modelinin de aynı donanımı paylaştığı için yakın zamanda bu modelin de aynı güncellemeyi alacağı belirtilmişti. Şimdi Mi 8 güncellemesinden iki hafta sonra Xiaomi, POCO F1 modeli için de Çin’deki bazı “Pilot Test Cihazları” için MIUI 12 güncellemesini yayınlamaya başladı.

POCO F1, POCO F2 Pro ve POCO X2 modellerinden sonra MIUI 12 güncellemesini alan üçüncü POCO markalı akıllı telefon oldu. Ancak şunu belirtmekte fayda var; bu güncellemeyi sadece test programına kayıt olan kullanıcılar kullanabiliyor. Yani cihazınızda kullandığınız “Mi Hesabı” ile “Pilot Test Uzmanları” isimli programa katılırsanız, bu güncelleme akıllı telefonunuza gönderiliyor.

Güncellemeyi alan test kullanıcıları belli bir süre bu yeni MIUI 12 sürümü ile vakit geçirecekler. Xiaomi eğer bu kullanıcılardan gelen herhangi bir sorun bildirimine rastlamaz ise MIUI 12’yi “Kararlı Beta” güncellemesi şeklinde daha geniş bir kitleye sunacak. POCO F1 için gönderilecek bu beta güncellemesi de başarılı bir şekilde tamamlanırsa son olarak kararlı güncellemeyle tüm POCO F1 kullanıcılarını MIUI 12 güncellemesi gönderilecek.

Bahsettiğimiz bu test ve nihai güncelleme süreçleri muhtemelen bu ayın sonuna kadar tamamlanacak. Sonrasında ise kullanıcılar kararlı MIUI 12 sürümüne POCO F1 cihazlarında kavuşacaklar. Bununla birlikte şu anda test kullanıcıları için gönderilen pilot güncelleme v12.0.0.3.QEJMIXM yapı numarası ile POCO F1 modellerine sunuluyor.

MIUI 12 güncellemesi, POCO F1 modeli için şimdiye kadar gönderilen üçüncü büyük MIUI güncellemesidir. Akıllı telefon tanıtıldığından bu yana Android 9 ve Android 10 olmak üzere iki büyük Android güncellemesi almıştır. Android 11 güncellemesinin pek olası olmadığı akıllı telefonun MIUI 13 güncellemesini alma şansı da pek yüksek değil ne yazık ki.

“Xiaomi, POCO F1 Modeli İçin MIUI 12 Güncellemesini Sunmaya Başlıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir