Xiaomi CEO’su Yaklaşan Amiral Gemisi Telefonun Özelliklerini Açıkladı

Söylentilere göre Xiaomi birkaç adet üst düzey akıllı telefon modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Şirketin planlanan bu modelleri yılın ikinci yarısında piyasaya süreceği belirtiliyor. Bu süreçte Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından yaklaşan amiral gemisi akıllı telefonun sahip olacağı bazı özellikler yanlışlıkla veya bilerek paylaşılmış olabilir.

Xiaomi’nin üst düzey yetkilisi, markanın hayranlarına üst düzey bir akıllı telefon modelinde hangi özelliklerin gerekli olduğunu soran bir gönderi yayınladı. Yayınlanan bu gönderide bazı telefon özellikleri de alt alta sıralandı. Görünen o ki amiral gemisi akıllı telefonlar önümüzdeki süreçte çok daha güçlü teknik özellikler ile birlikte karşımıza çıkacak.

Şimdi gelelim Xiaomi CEO’sunun paylaştığı özelliklere. Bahsedilen ve listelenen özellikler arasında bugün birçok üst düzey akıllı telefonda gördüğümüz yüksek yenileme hızına sahip ekran, çift hoparlör ve 30x veya daha yüksek yakınlaştırma gibi üst seviye özellikler yer almaktadır. Bununla birlikte 4.500mAh veya daha yüksek kapasiteli batarya ve kablosuz şarj desteği de amiral gemisi modellerde görebileceğimiz özellikler arasındadır. Şirket yöneticisinin paylaştığı özellik listesinde 3,5mm kulaklık girişi de yer alıyor.

Yaklaşan amiral gemisi Xiaomi modelleriyle alakalı söylentilerin sayısı arttıkça Xiaomi CEO’sunun paylaşımları da bu doğrultuda oluyor. Lei Jun, daha önceki bir paylaşımında da Mi MIX 2 modelinin seramik versiyonunun görselini paylaşmıştı. Bu paylaşım akıllara seramik gövdeye sahip Mi MIX 4 modelinin olabilme ihtimalini getirmişti. Şirketin ayrıca MediaTek yonga setinden güç alacak bir Redmi K30 Ultra amiral gemisi modeli planı olduğu da söylenmektedir.

Lei Jun’un bu paylaşımı, Xiaomi ürünleri hakkında kullanıcılardan geri bildirim almaya çalışan düzenli anketlerden birisi de elbette olabilir. Xiaomi, şimdiye kadar yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanan akıllı telefon modelleriyle ilgili veya Mi MIX 4 modeli ile ilgili herhangi resmi bir açıklama yapmadı. Xiaomi’nin yeni ürünlerine dair yeni bilgiler geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Xiaomi CEO’su Yaklaşan Amiral Gemisi Telefonun Özelliklerini Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir