Ürederm Hydro Losyon Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Ürederm Hydro Losyon, genel olarak cilde komple bir bakım yapan bir cilt bakım ürünüdür. Peki Ürederm Hydro Losyon nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Ürederm Hydro Losyon Fiyatı

Bu losyonun güncel fiyatı 24.10 liradır.

Ürederm Hydro Losyon Ne İşe Yarar?

Bu kremin etken maddesi üre adı verilen bir maddedir. Üre, egzama, sedef hastalığı, nasır gibi kuru ve pürüzlü cilt sorunlarını ve tırnak batması gibi bazı tırnak problemlerini tedavi etmek için kullanılır. Yara iyileşmesine yardımcı olmak için bazı yaralarda ölü dokunun çıkarılmasına yardımcı olmak için de kullanılabilir. Üre, keratolitik olarak bilinir. Cilt hücrelerinin üst tabakasını bir arada tutan maddeyi (keratin) yumuşatarak ve çözerek ciltteki nemi artırır. Bu etki, ölü cilt hücrelerinin düşmesine yardımcı olur ve cildin daha fazla su tutmasına yardımcı olur.

Cildimizin en dış tabakası stratum corneum olarak bilinir. Stratum corneum, cildi olası yaralanmalara ve patojenlere karşı koruyan koruyucu bir bariyer görevi görür. Stratum corneum, cildimizdeki nemi düzenlemeye yardımcı olan doğal nemlendirme faktörleri içerir. Üre, cildimizde bulunan doğal olarak oluşan bir nemlendirme faktörüdür. Sağlıklı cilt, yeterli hidrasyonun sağlanmasıyla karakterizedir. Piyasadaki çeşitli kremler ve losyonlar, cildin sağlıklı, yumuşak ve iyi nemlenmesini sağlamak için stratum corneum’u rehidrasyona yardımcı olan nemlendirici faktörler içerir.

Doğal nemlendirme faktörlerinin kaybı, stratum korneumda cildin kuru, pürüzlü ve dokunuşta pullu olmasına neden olan nemin azalmasına neden olur. Kuru cilt esnekliğini kaybeder ve çatlak ve fissür geliştirmeye eğilimlidir. Derideki çatlaklar bakteri, mantar veya virüslerin enfeksiyona ve yaralara girip neden olmaları için bir giriş kapısı sağlar. Stratum corneum’un yeterli hidrasyonu, deri bütünlüğünü korumak ve potansiyel enfeksiyona karşı savunma için önemlidir.

Üre, suya bağlanarak nemi tutma özelliğinden dolayı bir nemlendiricidir. Üre cilde uygulandığında, su emilimini daha da artırmak için stratum corneum’a nüfuz edebilir. Dolayısıyla üre, cildin suyu tutma yeteneğini geliştirirken aynı zamanda yeterli hidrasyonu dengeler.

Stratum korneumdaki ölü deri hücrelerinin uzaklaştırılması, cildin su bağlama kabiliyetini artıracaktır. Yüksek konsantrasyonlarda üre keratolitiktir ve pul pul dökülmeye, ölü derinin gevşemesine yardımcı olur ve hücre yenilenmesini iyileştirir.

Nemi muhafaza ederek ve cildin yenilenme sürecini geliştirerek üre, travma ve sınırlamalara karşı savaşmak için stratum korneum bariyer işlevini nihai olarak güçlendirmeye yardımcı olur. Kuru cildin gelişmesini önlemek için cilde rutin nemlendirici kullanımı gereklidir.

Ürenin cildin bariyerini güçlendirmedeki faydaları, atopik dermatit, egzama, sedef hastalığı ve çatlamış topuklar gibi cilt rahatsızlıkları için çeşitli üre içeren kremlerde ve losyonlarda kullanılmasına izin vermiştir. Üre, ciltte kireçlenme ve iltihaplanmayı tedavi etmek için kortikosteroidler ve antifungaller gibi topikal ilaçların cilde nüfuz etmesini artırır.

Günlük fiziksel aktivite ile ayak tabanları ve topuklar kuruluğa ve çatlamaya eğilimlidir. Ayaklardaki gözetimsiz derin çatlaklar enfekte olabilir ve yaralara dönüşebilir. Ayaklara düzenli olarak üre içeren bir krem ​​veya losyon sürmek cildin nemli kalmasına ve komplikasyonlara karşı korunmasına yardımcı olabilir. Özellikle, diyabet hastalarının ciltte bozulma ve enfeksiyon riskini azaltmak için yeterli cilt hidrasyonunu sürdürmeleri gerekir. Ek olarak, üre içeren bir nemlendiricinin düzenli kullanımı, nasır oluşumunu azaltmaya ve kuru, kaşıntılı deriden kurtulmaya yardımcı olabilir. Yüksek konsantrasyonlarda üre, hasarlı ve kalınlaşmış ayak tırnaklarını çıkarmak için kullanılabilir. Genel olarak üre, ayakların sağlıklı ve nemli kalmasına yardımcı olmak için birçok fayda sağlar.

Ürederm Hydro Losyon Faydaları

Bu losyon, özellikle kuru, pul pul dökülen ve hassas ciltler için nemlendirme özelliği sağlar ve cilde komple bakım yapar. Dermatolojik olarak kanıtlanmış olan bu çok etkili ve nemlendirici losyon, kuru cilde hızlı etki eden, yatıştırıcı bir rahatlama ile en sert cilt tiplerini bile yumuşak ve nemli hale getirir. Bu losyon formülasyonları cildin nemini geri kazandıracak, koruyacak ve hidrasyonu arttırmaya yardımcı olacaktır.

Ürederm Hydro Kullanımı

Bu losyon, kuru cilde hızlı etki eden, yatıştırıcı bir rahatlama ile en sert ciltlerle yüzleşir. Yoğun, uzun süreli nemlendirme etkisi ile bu losyon kuru cildi rahatlatmak için cilde çabuk emilir. Küçük cilt tahrişlerini gidermeye yardımcı olur. Yağsız formülü sayesinde Ürederm Hydro Losyon asla komedojenik değildir. Bu losyonu, her gün kuru cilt bölgelerine gerektiği kadar bolca uygulayın.

Ürederm Hydro Losyon Yüze Sürülürmü?

Bu losyonu göz bölgesiyle temas ettirmekten kaçınarak yüz bölgesine uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir