Ultraproct Pomat Nasıl Kullanılır?

Ultraproct pomat, farklı türdeki cilt sorunlarını ve cilt hastalıklarını gideren bir üründür. Peki Ultraproct pomat nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Ultraproct Pomat Nedir?

Bu krem, hemoroid ile ilişkili semptomların giderilmesi için önerilen bir tedavidir. Bu pomat, fluokortolon pivalat ve fluokortolon kaproat ve sinkokain hidroklorür aktif bileşen içerir. Fluokortolon pivalat ve fluokortolon kaproat, enflamasyonu azaltmaya yardımcı olacak bir kortikosteroid iken, sinkokain hidroklorür, etkilenen bölgede hissettiğiniz ağrı miktarını azaltması gereken bir lokal anesteziktir.

Pek çok hemoroid tedavisi hem kortikosteroid hem de lokal anestezi içerir sadece sizin için hangisinin doğru olduğuna karar vermelisiniz.

Ultraproct bir merhem ve bir fitil olarak gelir. Seçtiğiniz form, belirtilerinizin doğasına bağlı olmalıdır. Örneğin, içerdeki hemoroid için en iyi fitil tedavisi için uygun olabilirken, hemoroid için bir topikal merhemden daha fazla fayda sağlayabilir.

Ultraproct Pomad Eşdeğeri 

Bu pomadın eşdeğeri bir ürün yoktur.

Ultraproct Pomat Fiyatı

Bu pomadın güncel fiyatı 11.33 liradır.

Ultraproct Pomat Muadili

Bu pomadın muadili bir ürün yoktur.

Ultraproct Merhem Fiyatı

Bu merhemin güncel fiyatı 11.33 liradır.

Ultraproct Pomat Ne İşe Yarar?

Bu pomat aktif bileşen olarak  fluokortolon pivalat ve fluokortolon kaproat ve sinkokain hidroklorür içerir ve bir kortikosteroiddir. Bu, iltihabı azaltmaya çalışan bir tür doğal steroiddir. Hemoroit ile ilişkili iltihaplanma, arka geçişteki kan damarları üzerindeki basınçtan kaynaklanır. Deri dokuları tahriş olursa, bağışıklık sistemi kan damarlarının şişmesine neden olan kimyasalları serbest bırakır ancak flüokortolon etkinliklerini sınırlandırarak iltihabı azaltır.

Aktif bileşenlerden biri olan sinkokain hidroklorür, etkilenen bölgeyi uyuşturmaya yardımcı olan bir tür lokal anesteziktir, bu da ağrı ve kaşıntıyı giderir.

Fluokortolon ise enflamasyonu azaltmaya yardımcı olan bir tür kortikosteroiddir. Enflamasyona neden olan kimyasal maddeleri azaltarak daha az tahriş olur ve hemoroidin doğal olarak azalmasını sağlar. Aynı şekilde rektuma yerleştirildiğinde, tedavi, etkilenen bölgedeki tahriş üzerinde çalışmaya başlar.

Ultraproct, hemoroid için etkili bir tedavi yöntemidir. Ultraproct kullanmak, iyileşmeye yardımcı olmak için kaşıntı ve ağrı gibi semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir. Bu tedavi iki şekilde etki eder, birincisi etkilenen bölgeleri uyuşturarak anında rahatlama sağlar ve ikinci olarak iltihaplı kan damarlarının şişmesini azaltır.

Bu hemoroid tedavisi hem fitil hem de merhem formunda mevcuttur. Bununla birlikte, şişliği azaltacak olsa da, çoğu durumda kabızlık olan ilk neden de ele alınmalıdır.

Ultraproct Pomat Faydaları

Bu merhem, hemoroid ilişkili ağrı ve kaşıntıyı hafifletmek için kullanılabilir. Sadece etkilenen bölgeyi uyuşturmakla kalmaz aynı zamanda iyileşmeye yardımcı olabilecek şişliği de azaltır. Merhem veya fitil şeklinde gelen kısa süreli bir tedavidir. Bu da yan etkilere neden olma ihtimalinin düşük olduğu ve genellikle birkaç gün içinde sonuç verdiği anlamına gelir.

Ultraproct Pomat Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Ağrılı hemoroid için tedaviye ihtiyaç duyan çoğu yetişkin bu merhemi satın alabilir ancak bu merhemin aktif bileşenlerine veya yardımcı bileşenlerine karşı alerjiniz varsa bu merhemi kullanmamalısınız.
 • Viral, bakteriyel veya mantar enfeksiyonunuz varsa bu merhemi kullanmamalısınız.
 • Hamileyseniz veya emziriyorsanız bu merhemi kullanmamalısınız.
 • Ayrıca başka bir ilaç kullanıyorsanız doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 • Alerjik veya aşırı duyarlı reaksiyonunuz varsa, acil tıbbi yardım isteyin ve bir doktora başvurun.
 • Bu merhemin yan etkileri arasında nefes almada zorluk, yutma güçlüğü, şişme, göğüste sıkışma, deri döküntüleri ve kurdeşen yer alır.
 • Bu ilaç sadece doktorunuz veya eczacınız tarafından talimat verildiği ve reçete edildiği şekilde kullanılmalıdır. Doktor ya da eczacı tarafından özel olarak talimat verilmedikçe dozajınızı değiştirmeyin.
 • Dozaj ve kullanım genellikle durumun ciddiyetine, ayrıca hastanın tıbbi geçmişine ve mevcut sağlık durumuna bağlıdır.
 • Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce hamileyseniz veya emziriyorsanız doktorunuzu bilgilendirin.
 • Herhangi bir alerjiniz varsa doktorunuza söyleyin.
 • Başka bir hastalığınız, rahatsızlığınız veya tıbbi durumunuz varsa doktorunuzu bilgilendirin.
 • Başka herhangi bir ilaç veya ilaç kullanıyorsanız doktorunuza bildirin.
 • Herhangi bir vitamin veya takviye kullanıyorsanız doktorunuzu bilgilendirin.

Ultraproct Pomat Kullanımı

Bu tedavinin merhem versiyonu, bir aplikatör yardımıyla rektumdan olduğu gibi haricen de uygulanabilir. Bu, günde iki kez ve semptomlar ortadan kalktığında günde bir kez olmalıdır.

Bölgenin ve ellerinizin su ile iyice temizlenmesini sağlayın. Hemoroidi daha da kötüleştirmemek için alanı tamamen kurutun. Dış hemoroid için yani anüs etrafındaki alan için parmağınıza bezelye büyüklüğünde bir miktar sıkın. Yavaşça cildinize sürün ve bırakın kesinlikle ovmayın.

İç hemoroidler için yani anüs içinde kullanılmak üzere, aplikatörü, merhem tüpünün üstüne yerleştirin. Aplikatörü merhemle doldurun. Bu, bir uygulama için doğru dozajdır. Aplikatörü yavaşça anüse yerleştirin. Tüm aplikatör içeride olmalıdır. Tüpü yavaşça sıkarak aplikatörü geri çekin. Başlığı bir sonraki kullanım için iyice yıkayın.

Yalnızca dahili semptomlar yaşıyorsanız, gereken tek şey fitil tedavisi olabilir. Bu günde bir kez uygulanmalıdır ancak tedavinin ilk aşamalarında arka arkaya üç ila dört gün arasında kullanabilirsiniz. Her iki tedavi türünde de yedi günden fazla sürdürülmemelidir bu nedenle belirtiler bu noktanın ötesinde devam ederse doktorunuzla konuşmalısınız.

Ultraproct Pomat Yan Etkileri

Sadece kısa bir süre için kullanıldığı ve ağızdan alınmadığı için bu hemoroid tedavisinin yan etkileri nadirdir. Bununla birlikte, olumsuz yan etkiler uygulama alanının tahrişi döküntüler ve uzun süreli kullanımla cilt incelmesi içerebilir. Eğer ortaya çıkarsa, bu yan etkiler zamanla azalması gerekir. Bununla birlikte, semptomlar devam ederse, alternatif tedavileri tartışmak için hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir