Tiyokas Jel Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Tiyokas jel genel olarak pek çok farklı cilt hastalıklarını tedavi eden bir üründür. Peki Tiyokas krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Bu kremin etken maddeleri deksketoprofen trometamol ve tiyokolşikosid adlı maddelerdir. Diğer bileşenler, Karbomer homopolimer, dietilen glikol monoetil eter, polietilen glikol 8000P, lavanta esansı, etanol (% 96) ve saf sudur.

Bu krem, romatizmal ve romatizmal olmayan kas-iskelet ağrılarının lokal tedavisinde etkilidir. Spor veya kazalar sırasında (morarma, burkulma, burkulma, çıkık ve kas gerilmesi) gibi organ yaralanmalarının topikal tedavisi için tasarlanmıştır.

Etkilenen dokuyu yarım saat kadar kısa bir sürede etkiler ve aynı etken maddeye sahip tabletlerle bir kombinasyon uygundur.

Tiyokas Jel Fiyatı

Bu jel kremin güncel fiyatı 25.94 liradır.

Tiyokas Jel Muadili

Advil Liquigel kapsül, Apireks pediatrik süspansiyon, Artril jel, Artril  film tablet, Artril Forte jel, Dolgit krem, Balafen pediatrik süspansiyon, Profen Fort tablet, Nurofen draje, İbutrit tablet, İbuprex Baby suppozituar, İbufen pediatrik şurup, İbuactive pediatrik şurup, Gerofen jel, Dufen tablet ve Dorifen infüzyonluk çözelti bu ürünün muadilleridir.

Tiyokas Jel Ne İşe Yarar?

Bu krem, lokomotif sistemin romatoid ve romatoid olmayan ağrılarının lokal tedavisinde oldukça etkilidir. Spor kazalarında veya kazalarda kontüzyon, burkulma, anahtar, çıkık ve kas gerilmesi gibi lokomotif sistem yaralanmalarının lokal tedavisi için tasarlanmıştır. Hekimin tavsiyesi üzerine preparat, lokomotif sistemin akut veya kronik enflamatuar veya ağrılı patolojik durumlarının (iltihaplı romatoid eklem hastalıkları, omurga hastalıkları, eklemlere bitişik yumuşak dokuların ödemi veya iltihapları, bursit, bağlar, bağ serviksleri, sindesmus, eklem kapsülleri ve ayrıca omuz sertliği, kas ağrıları, lumbago, dejeneratif eklem hastalıkları ile bağlantılı ağrılarda, artroz ve flebit durumunda) tedavisi için kullanılır. Hazırlık cilt tarafından hızla emilir ve etkilenen dokuda etkisi vardır. Etkisi, krem ​​uygulamasından yarım saat sonra ortaya çıkar. Bu krem, yetişkinler ve on dört yaşın üzerindeki çocuklar için tasarlanmıştır.

Tiyokas Jel Nerede Kullanılır?

Bu kremin aktif bileşenleri deksketoprofen trometamol ve tiyokolşikosid adlı maddelerdir. Bu aktif bileşenler hızlı bir şekilde çalışır.

Bu krem genel olarak boyun ağrısı, bel ağrısı, omuz tutulması, kireçlenme, osteoartrit, romatoid artrit, periartrit, tendinit, tenosinovit, bursit, ezilme, incinme, burkulma, sporcu yaralanmaları, kazalar ve kas gerginliklerinin tedavisi için uygulanır.

Bu kremi eller, kollar, ayaklar, bacaklar, omuzlar ve boyun bölgesinde kullanabilirsiniz.

Tiyokas Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler, vitaminler, bitkisel takviyeler, alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve mevcut sağlık durumları, hamilelik, yaklaşan ameliyat hakkında bilgi verin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuzun belirttiği şekilde alın veya ürün prospektüsünde yazılı olan yönü izleyin. Dozaj, durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Önemli danışma noktaları aşağıda listelenmiştir.
 • Bu kremi kullanırken, kanamayı önlemek için alkol veya salisilat kullanmaktan kaçının.
 • Bu kremi kullanırken, kulaklarda bulanık görme, çınlama oluşursa doktorunuza danışın.
 • Bu kremi kullanırken, sistemik lupus eritematozusunuz varsa doktorunuza danışın.
 • Bu kremi kullanırken, morarma veya kanamanız varsa doktorunuzu bilgilendirin.
 • Bu kremi ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
 • Bu kremi uyguladıktan hemen sonra tedavi edilen bölgeyi yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede diğer ürünleri kullanmaktan kaçının.
 • Bu kremi aşırı miktarda uygulamak boncuklanmaya neden olabilir. Tüylenmeyi önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
 • Bu ilacı gözleriniz, burnunuz veya ağzınız ile temas ettirmekten kaçının.
 • Bu krem, kas ağrısının lokal tedavisi, dejeneratif eklem hastalıkları sırasında ağrı tedavisi, periferik eklemlerin romatizmal hastalıkları ve omurga; periartiküler dokulardaki enflamatuar değişikliklerin tedavisi (örneğin, bursa, sinüsler, tendon kılıfları, bağlar ve eklem kapsülleri), ağrılı omuz sertliği, bel omurgası ağrısı, spor veya kaza sonrası antrenmanla ilişkili travma sonrası değişikliklerin (örneğin çürükler ve burkulmalar) tedavisinde kullanılır.
 • Bu ilacın herhangi bir bileşenine karşı alerji, açık yaralar, gözler ve mukoza zarları için kullanmayın. 
 • Bu kremi, on dört yaşın altındaki çocuklarda kullanmayın.
 • Bu kremi, hamilelik döneminde kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 • Bu kremi, emzirme döneminde kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Tiyokas Jel Kullanımı

On dört yaşından büyük yetişkinler ve ergenler, etkilenen bölgeye dört ila on cm uzunluğunda bir krem ​​şeridi günde üç ila dört defa ve üç ila dört saat arayla uygulayın. Ardından hafifçe masaj yapın.

Spor yaralanmaları veya kaza yaralanmaları için genellikle iki haftalık bir tedavi süresi yeterlidir. Bu krem açık yaralarda, cilt hastalıklarında veya mukoz membranlarda kullanılmamalıdır. Hamilelik sırasında ve emzirme döneminde sadece doktor tavsiyesi üzerine kullanmayın.

Tiyokas Jel Yan Etkileri

Deri döküntüsü, kaşıntı, deri kanaması, karın ağrısı, ciddi cilt reaksiyonları, göğüste ağrılı yanma hissi, alerjik reaksiyonlar, hasta hissetmek, baş ağrısı ve ciddi cilt alerjileri bu kremin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu krem ayrıca burada listelenmeyen yan etkilere neden olabilir. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür, ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir fakat ciddi olabilir. Bu yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir