Thiocilline Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Thiocilline krem bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Her evde bulunması gereken Thiocilline krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Thiocilline Krem Etken Maddesi

Bu kremin etken maddeleri basitrasin ve neomisin sülfat adlı maddelerdir.

Thiocilline Krem Ne İşe Yarar?

Bu ilaç, küçük kesikler, sıyrıklar veya yanıkların neden olduğu küçük cilt enfeksiyonlarını önlemek için kullanılır. Ayrıca, impetigo, egzama, kıl kökü iltihabı, çıban, apse, dolama ve tırnak eti iltihabı gibi hastalıkların iyileştirilmesi için kullanılır. Bu krem, bazı bakterilerin oluşmasını durdurarak çalışır. Antibiyotik olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir.

Thiocilline Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu antibiyotik sadece bakteriyel enfeksiyonları önler. Virüs veya mantar enfeksiyonlarında işe yaramaz. Herhangi bir antibiyotiğin gereksiz kullanımı veya aşırı kullanımı, etkinliğinin azalmasına neden olabilir.
  • Bu ürünü vücudun geniş bölgelerinde kullanmayınız. 
  • Ciddi cilt enfeksiyonları için kullanmayınız. 
  • Bu ürünü ciddi cilt yaralanmaları (derin yaralar veya delinmeden dolayı oluşan yaralar, hayvan ısırıkları, ciddi yanıklar gibi) için kullanmadan önce doktorunuza danışın. Bu tip durumlar için farklı bir tedavi gerekebilir. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışınız.
  • Bu ilacı kendi kendinize kullanıyorsanız, sizin için doğru olduğundan emin olmak için bu ürünü kullanmaya başlamadan önce prospektüste yazan talimatları dikkatlice okumanız önemlidir. 
  • Bu kremi gözler, kulaklar, ağız ve burun ile temas ettirmeyiniz. Yanlışlıkla bu krem, bu bölgeler ile temas ederse hemen bol suyla durulayınız.
  • Hamilelik döneminde ya da emzirme döneminde bu kremi doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayınız.

Thiocilline Krem Kullanımı

Bu ilaç sadece cilt üzerinde haricen kullanım içindir. Eğer bu ilacı kendi kendinize kullanıyorsanız prospektüsünde yazan tüm talimatları izleyin. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Daha sonra, genellikle günde 1 ila 3 kez veya doktorunuz tarafından belirtildiği gibi, ince bir tabaka halinde az miktarda kremi etkilenen bölgeye uygulayın. Bu kremi uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Bu ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının. Böyle bir durumda ilacı silin ve bu bölgeyi suyla iyice durulayın.

Bu kremden en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatlerde kullanın. Bu ilacı doktorunuzun belirttiğinden daha fazla miktarda uygulamayın, daha sık kullanmayın veya talimatlardan daha uzun süre kullanmayın. Durumunuz daha hızlı iyileşmeyecek. Aksine yan etki riski artabilir. Doktorunuz aksini belirtmediği sürece bu ürünü 1 haftadan daha uzun süre kullanmayın.

Durumunuz birkaç gün sonra devam ederse veya kötüleşirse veya kızarıklık veya alerjik reaksiyon geliştirirseniz, bu ilacı kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza bildirin. Ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım isteyin.

Thiocilline Krem Faydaları

Bu krem, topikal olarak kullanılır ve öncelikle gram pozitif bakterilere karşı etkilidir. Genel olarak bu krem ciltteki bakteri enfeksiyonları, kesikler, sıyrıklar ve yaraların tedavisi için kullanılan güçlü bir antibiyotiktir.

Thiocilline Krem Yan Etkileri

Bu ilacın genellikle hiçbir yan etkisi yoktur. Olağandışı etkileriniz varsa, derhal doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmaya yönlendirdiyse, size olan yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Nadiren, bu ilacın uzun süreli veya tekrarlanan sürelerde kullanılması, diğer cilt enfeksiyonlarına (mantar veya diğer bakteriyel enfeksiyonlar gibi) neden olabilir. Olağandışı etkiler, rahatsızlık ya da yan etkiler fark ederseniz veya durumunuz düzelmezse doktorunuza danışın.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, döküntü, kaşıntı, yüz, dil ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı da dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal ilacı kullanmayı bırakın ve hemen tıbbi yardım alın.

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen başka yan etkiler fark ederseniz, hemen doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir