Sivex Losyon Ne İş Yapar?

Sivex losyon özellikle akne ve sivilcelerden şikayetçi olan insanlar için etkili ve yoğun bir ilaçtır. Peki Sivex losyon nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Sivex Losyon Nedir?

Bu ilaç akne, sivilce, rosacea ve seboreik dermatit gibi cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu sorunların neden olduğu cilt tahrişi semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur. Bu ürün sülfasetamid ve sülfür olmak üzere iki ilacın bir kombinasyonunu içerir. Hem sülfasetamid hem de kükürt cilt yüzeyindeki bakterilerin oluşumunu durdurur. Sülfür ayrıca cildin eski hücreleri dökmesine yardımcı olan bir kurutma etkisine sahiptir.

Sivex Losyon Fiyatı Ne Kadardır Nereden Alabilirim?

Bu losyonu yalnızca eczanelerden satın alabilirsiniz. Bu losyonun güncel fiyatı 35.17 TL’dir.

Sivex Losyon Neye Yarar?

Sülfasetamid sodyum içerikli bu losyon, cilt üzerindeki bakterilerle savaşan bir antibiyotiktir. Sülfasetamid sodyum içerikli bu losyon topikal akne, kepek, seboreik dermatit (kırmızı, pullanan cilt döküntüsü) ve bazı cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Sülfasetamid sodyum içerikli olan bu ilaç, bu ilaç kılavuzunda belirtilmeyen rahatsızlıklar için de kullanılabilir.

Sivex Losyon Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu losyonu kullanmadan önce, bu ilaçlardan birine alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Ayrıca sulfasetamid ilaçlarına veya başka alerjiniz varsa mutlaka doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi almak için eczacınıza danışın.
  • Belirli tıbbi durumlarınız varsa bu ilaç kullanılmamalıdır. Bu ilacı kullanmadan önce, böbrek hastalığınız varsa doktorunuza veya eczacınıza danışın.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin. Özellikle hasarlı cilt veya açık yaralarınız varsa mutlaka bu bilgiyi doktorunuz veya eczacınızla paylaşın.
  • Bu ilaç sadece hamilelik sırasında çok fazla ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla konuşun.
  • Bu üründeki ilaçların cilde uygulandığında anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirme döneminde bu losyonu önce doktorunuza danışın.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı ağızdan almayın çünkü sadece haricen kullanılan bir losyondur. Bu kremi tam olarak doktorunuzun sizi yönlendirdiği şekilde kullanmanız gerekir. Bu ürünün kullanım talimatları, reçete ettiğiniz markaya bağlı olarak değişir. Doktorunuz veya eczacınız tarafından sağlanan talimatları izleyin. Bu ilacı gözlerinize, burnunuza, kulaklarınıza veya ağzınıza sokmaktan kaçının. Durumunuz düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuzu bilgilendirin.

Bu losyonu mutlaka doktorunuzun reçetesiyle almalısınız. Bu losyonun dozajını doktorunuzun belirttiği şekilde uygulamalısınız. Bu ürünü uygulamadan önce ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Etkilenen bölgeyi suyla yıkayın ve tamamen kurulayın. Ardından bu losyonu etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde sürün ve masaj yapın. Daha sonra tekrar ellerinizi sabun ve suyla temizleyin.

Bu kremi sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanabilirsiniz. Bu losyonu gece uyguladığınız zaman o şekilde yatabilirsiniz. Fakat sabah uygulanan losyon güneş hassasiyetine sebep olabilir. Bu yüzden güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu krem kullanın.

Sivex Losyon Yan Etkileri Nelerdir?

Bu losyonu kullanırken hafif kızarıklık ve kuru cilt oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin. Doktorunuzun bu ilacı reçete ettiğini unutmayın çünkü size olan faydanın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar vermiştir. Bu ilacı kullanan birçok insanda ciddi yan etkiler görülmez.

Cilt tahrişi ve cildin kalınlaşması gibi olası olmayan ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse hemen ilacı kullanmayı durdurun ve derhal doktorunuza bildirin.

Bu ilaç hasarlı deride ve tahriş olmuş ciltlerde kullanılırsa yan etki riski artabilir. Ayrıntılar için doktorunuza danışın.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon olası değildir . ancak ciddi alerjik reaksiyon belirtileri arasında döküntü, kaşıntı, yüz, ağız, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi, nefes darlığı, enfeksiyon belirtileri, yüksek ateş, sürekli boğaz ağrısı, olağandışı halsizlik, cildin hemen kanaması, hızlı morarma, sarı cilt ve sarı gözler gibi alerjik reaksiyonlar meydana gelirse hemen ilacı kullanmayı bırakın ve ortaya çıkarsa derhal tıbbi yardım alın. 

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda bahsedilmeyen diğer yan etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir